Papież spotkał się z rosyjskim ambasadorem

Źródło:
PAP

Papież Franciszek spotkał się w sobotę z ambasadorem Rosji przy Stolicy Apostolskiej Iwanem Sołtanowskim - poinformowało watykańskie biuro prasowe.

Szczegóły spotkania nie są znane. Papieskie służby prasowe poinformowały tylko o tym, że się ono odbyło.

Franciszek rozmawiał z rosyjskim ambasadorem tydzień po tym, gdy na szczycie grupy G7 w Apulii spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Papieski wysłannik na szwajcarskim szczycie

Do spotkania papieża z Sołtanowskim doszło też kilka dni po międzynarodowej konferencji na temat Ukrainy, zorganizowanej w Szwajcarii. Sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin, reprezentujący tam Stolicę Apostolską jako obserwator, powiedział w swoim wystąpieniu na forum obrad, że Ukraina, "podejmując ogromne wysiłki w celu obrony przed agresją, nieustannie pracowała również na froncie dyplomatycznym, pragnąc osiągnąć sprawiedliwy i trwały pokój".

Kardynał Parolin podkreślił stanowisko Stolicy Apostolskiej, iż "w obliczu wojny oraz jej tragicznych konsekwencji ważne jest, aby nigdy się nie poddawać, ale nadal szukać sposobów na zakończenie konfliktu z dobrymi intencjami, zaufaniem i kreatywnością".

Po powrocie ze Szwajcarii, relacjonując konferencję, sekretarz stanu oznajmił, że "jej uczestnicy wskazywali na to, że nieobecność Rosji (podczas tego wydarzenia) była dużym ograniczeniem". - Pokój buduje się razem - oświadczył kardynał Parolin.

Franciszek wielokrotnie zapowiadał, że pojedzie na Ukrainę, jeśli będzie mógł udać się także do Rosji.

Autorka/Autor:ads

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/Riccardo Antimiani