TVN24 | Świat

"Odbędę rekolekcje w moim pokoju". Papież zmaga się z kaszlem i katarem

TVN24 | Świat

Autor:
mart
Źródło:
PAP

Papież Franciszek, który z powodu przeziębienia zrezygnował z wyjazdu na rekolekcje wielkopostne do podrzymskiego miasteczka Ariccia, zapewnił, że śledzi rozważania z Watykanu. "Modlę się za was, proszę, róbcie to i za mnie" - napisał w liście.

Papież Franciszek, zmagający się od prawie tygodnia z kaszlem i katarem, wystosował krótki list do prowadzącego rekolekcje dla Kurii Rzymskiej księdza Pietro Bovatiego, sekretarza Papieskiej Komisji Biblijnej.

"Modlę się za was"

Oficjalny portal Stolicy Apostolskiej Vatican News podał, że w niedzielę na rozpoczęcie rekolekcji włoski jezuita odczytał przesłanie od papieża.

"Towarzyszę wam stąd. Odbędę rekolekcje w moim pokoju, śledząc rozważania księdza Bovatiego, któremu bardzo dziękuję. Modlę się za was, proszę róbcie to i za mnie" - napisał papież, który pozostał w watykańskim Domu Świętej Marty, gdzie mieszka.

83-letni Franciszek po raz pierwszy nie bierze udziału w rekolekcjach wielkopostnych dla kardynałów i biskupów z Kurii Rzymskiej. Potrwają one do piątku.

Watykan nie poinformował w poniedziałek o stanie zdrowia papieża. Wcześniej ograniczenie przez niego części audiencji tłumaczył "lekką niedyspozycją". Jednocześnie zapewniano, że nie ma podstaw do tego, by stawiać inne diagnozy.

Autor:mart

Źródło: PAP