Świat

Papież Franciszek "ogłosi dwie encykliki". Swoją i Benedykta XVI

Świat


W najbliższych miesiącach papież Franciszek ogłosi dwie encykliki. Najpierw napisaną przez Benedykta XVI na temat wiary, a następnie swoją - podano w piątek nieoficjalnie. Encyklika Franciszka będzie mieć zapewne tytuł "Beati pauperes" (Błogosławieni ubodzy).

Według nieoficjalnych doniesień z kilku źródeł kościelnych, na które powołują się włoskie media, obecny papież podpisze najpierw encyklikę swego poprzednika. Benedykt XVI, jako emerytowany papież, nie może już ogłosić dokumentu, należącego do nauczania Kościoła. Nie wiadomo jeszcze, czy na encyklice, napisanej przez niego pojawi się w ogóle jego imię.

Encyklika o ubóstwie

Joseph Ratzinger kończy obecnie pracę nad encykliką - powiedział biskup miasta Molfetta w Apulii, Luigi Martella, który niedawno widział się z Franciszkiem i od niego miał uzyskać te informacje.

W drugiej kolejności, zapewne jeszcze w tym roku, papież Franciszek ogłosi swoją encyklikę o ubóstwie, które jest szczególnie bliskim mu tematem. Na razie Watykan nie potwierdził tych doniesień.

Autor: kde\mtom / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: