TVN24 | Świat

"Gdy wszystko wydaje się chwiać, pomóżmy sobie trwać mocno w tym, co naprawdę się liczy"

TVN24 | Świat

Autor:
asty/pm
Źródło:
TVN24

Papież Franciszek wyraził przekonanie, że w chwili, gdy wszystko na świecie "zdaje się chwiać" z powodu pandemii koronawirusa, potrzebna jest nadzieja i wiara. To słowa z jego przesłania w związku z dniem modlitwy, ogłoszonym przez Konferencję Episkopatu Włoch.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE. RAPORT TVN24.PL >>>

W opublikowanym w czwartek przez Watykan tekście orędzia papież Franciszek podkreślił, że dzień modlitw jest "znakiem jedności" dla całych Włoch. Wezwał by "w tej niespotykanej sytuacji, gdy wszystko wydaje się chwiać, pomóc sobie trwać mocno w tym, co naprawdę się liczy". - Jest to drogowskaz, jaki znajduję w tak wielu listach waszych pasterzy, którzy dzieląc te dramatyczne chwile, starają się podtrzymać swoim słowem waszą nadzieję i waszą wiarę - podkreślił Franciszek.

"Miejcie większe serce, w którym druga osoba będzie zawsze mogła odnaleźć gotowość i gościnność"

Papież zaznaczył "jak bardzo potrzebujemy wszyscy być pocieszeni, poczuć się otuleni obecnością miłości Boga". - Prawdę tego doświadczenia mierzy się w relacji z innymi - dodał. - Bądźmy blisko siebie nawzajem praktykując jako pierwsi miłość, zrozumienie, cierpliwość i przebaczenie - zaapelował.

Odnosząc się do domowej izolacji we Włoszech, papież zauważył, że obecnie przestrzeń może zostać "ograniczona do ścian domu". - Ale miejcie większe serce, w którym druga osoba będzie zawsze mogła odnaleźć gotowość i gościnność - zachęcił.

Franciszek zawierzył mieszkańców dotkniętych kryzysem epidemiologicznym Włoch wstawiennictwu świętego Józefa, którego uroczystość przypada w czwartek. - Chroń, Święty Opiekunie, ten nasz kraj - modlił się papież. Odmówił też modlitwę za "odpowiedzialnych za wspólne dobro", za naukowców poszukujących szczepionki, za wolontariuszy i cały personel medyczny.

- Uchroń osoby starsze przed samotnością. Spraw, aby nikt nie był pozostawiony w rozpaczy, porzuceniu i zniechęceniu - modlił się papież.

Autor:asty/pm

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości