Papież Franciszek apeluje o przyjmowanie afgańskich uchodźców

Autor:
mjz/kg
Źródło:
PAP

Papież Franciszek zaapelował podczas modlitwy Anioł Pański o przyjmowanie uchodźców z Afganistanu i zapewnienie im ochrony. - Oby wszyscy Afgańczycy, zarówno ci w ojczyźnie, jak i w drodze oraz w krajach, które ich goszczą, mogli żyć w godności, w pokoju i braterstwie ze swoimi sąsiadami - powiedział.

Papież Franciszek, zwracając się do wiernych zgromadzonych na modlitwie Anioł Pański w Watykanie, powiedział: - W tych burzliwych chwilach, w których Afgańczycy szukają schronienia, modlę się za tych najsłabszych wśród nich. Modlę się o to, aby wiele krajów przyjęło i chroniło tych, którzy szukają nowego życia.

- Modlę się także za wewnętrznych uchodźców, aby otrzymali konieczną pomoc i ochronę. Niech młodzi Afgańczycy otrzymają edukację, niezbędne dobro dla rozwoju ludzkiego. Oby wszyscy Afgańczycy, zarówno ci w ojczyźnie, jak i w drodze oraz w krajach, które ich goszczą, mogli żyć w godności, w pokoju i braterstwie ze swoimi sąsiadami - oznajmił Franciszek.

Zapewnił również o swej modlitwie za ludność USA, która ucierpiała w wyniku huraganu oraz za zmarłych.

Papież Franciszek o planie swoich wizyt

Papież zapowiedział również swoją podróż najpierw do Budapesztu, a następnie na Słowację w dniach od 12 do 15 września.

- W przyszłą niedzielę udam się do Budapesztu na zakończenie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. Po mszy moją pielgrzymkę będę kontynuował przez kilka dni na Słowacji, a zakończy ją w środę wielka uroczystość ku czci Matki Bożej Bolesnej, patronki tego kraju - mówił nawiązując do mszy, którą odprawi w sanktuarium w Szasztinie.

- To będą zatem dni naznaczone przez adorację i modlitwę w sercu Europy - dodał Franciszek.

Pozdrowił tych, którzy przygotowali tę podróż oraz wszystkich czekających na niego. - Ja także pragnę ich spotkać - zaznaczył i poprosił wiernych o to, by towarzyszyli mu modlitwą.

- Zawierzam wizyty, które złożę, wstawiennictwu wielu heroicznych wyznawców wiary, którzy głosili w tych miejscach świadectwo Ewangelii wśród wrogości i prześladowań - powiedział.

Papież nawiązał też do zbliżającego się żydowskiego nowego roku Rosz ha-Szana i uroczystości Jom Kipur i Sukkot.

- Z serca kieruję moje życzenia dla wszystkich braci i sióstr religii judaizmu. Niech nowy rok będzie bogaty w owoce pokoju i dobra dla tych, którzy wiernie podążają drogą prawa Boga - mówił Franciszek. Przypomniał, że w niedzielę przypada wspomnienie liturgiczne świętej Matki Teresy z Kalkuty, zmarłej 5 września 1997 roku założycielki zgromadzenia Misjonarek Miłości.

- Pozdrawiam wszystkie Misjonarki Miłości, zaangażowane na całym świecie w często heroiczną służbę - dodał.

Autor:mjz/kg

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości