TVN24 | Świat

Peruwiański minister świętował Halloween mimo obostrzeń. Podał się do dymisji 

TVN24 | Świat

Autor:
tas/kg
Źródło:
PAP

Szef MSW Peru Luis Barranzuela złożył rezygnację z powodu wyprawionego przyjęcia Halloween i złamania obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Przed odejściem minister tłumaczył, że "spotkanie miało charakter służbowy".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Niedawno wyprawianie przyjęć zostało zabronione w Peru dekretem rządowym. W trakcie początkowej fali krytyki związanej z doniesieniami o łamaniu obostrzeń minister Barranzuela oświadczył, że spotkanie miało charakter służbowy, a on sam miał być ofiarą fałszywych oskarżeń. Wkrótce jednak prezydent Pedro Castillo zaakceptował rezygnację ministra z pełnionej funkcji, o czym poinformował na Twitterze.

Decyzja o wotum zaufania

W czwartek peruwiański parlament ma zadecydować, czy udzielić wotum zaufania rządowi premier Mirthy Vasquez. Lokalna prasa przewiduje, że gdyby minister Barranzuela dalej pełnił funkcję ministra, podanie rządu do dymisji byłoby bardziej prawdopodobne.

Jak dotąd, w czasie pandemii zmarło ponad 200 tysięcy obywateli Peru, co wedle danych agencji AFP stanowi najwyższy na świecie wskaźnik śmiertelności liczony na mieszkańca z powodu zakażenia SARS-CoV-2. W Peru od początku pandemii na COVID -19 zachorowało 2 202 670 osób.

Autor:tas/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: gob.pe