TVN24 | Świat

Pakistan. Ojciec podejrzany o podpalenie domu swych córek. Powodem miało być małżeństwo jednej z nich

TVN24 | Świat

Autor:
ft/kg
Źródło:
Reuters

Pakistańska policja poszukuje mężczyzny, który podejrzewany jest o podpalenie domu, w którym mieszkały jego dwie córki. W wyniku pożaru zginęły obydwie kobiety, mąż jednej z nich oraz czworo dzieci. Powodem podpalenia miało być małżeństwo jednej z córek, która wyszła za mąż z miłości, wbrew woli ojca, który domagał się zaaranżowanego ślubu. 

Do pożaru doszło w wiosce w dystrykcie Muzaffargarh w centralnym Pakistanie. Manzoor Hussain, ojciec dwóch sióstr - Fauzii Bibi oraz Khurshid Mai - oskarżany jest o podpalenie domu, w którym obydwie kobiety mieszkały razem ze swymi rodzinami. Jak podała policja, powodem podpalenia miało być małżeństwo Bibi. Kobieta przed osiemnastoma miesiącami poślubiła mężczyznę z miłości, wbrew woli ojca, który domagał się zaaranżowanego małżeństwa.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

W pożarze zginęły obydwie córki, ich dzieci i mąż jednej z nich

Władze przekazały, że w wyniku pożaru zginęły obydwie kobiety, maż Mai oraz czworo dzieci. Jak mówił mąż Bibi Ahmad, w momencie podpalenia nie było go w domu. Gdy wcześnie rano powrócił z pracy, na miejscu zastał już zgliszcza. Dodał, że wśród ofiar jest jego czteromiesięczny syn oraz troje dzieci szwagierki w wieku 2, 6 i 13 lat.

Manzoor Hussain, który mieszka w pobliskiej wsi, jest poszukiwany przez policję.

Agencja Reutera, powołując się na państwową Komisję Praw Człowieka, zwraca uwagę, że każdego roku setki kobiet w Pakistanie zabijanych jest przez swoich krewnych w związku z małżeństwami wbrew woli rodziny.

Autor:ft/kg

Źródło: Reuters