TVN24 | Świat

Atak na budynek giełdy. Nie żyje siedem osób, w tym czterech napastników

TVN24 | Świat

Aktualizacja:
Autor:
tas/dap
Źródło:
PAP, Reuters

Siedem osób zginęło w wyniku ataku na budynek giełdy w pakistańskim Karaczi - podała Agencja Reutera, powołując się na źródła policyjne. Wśród ofiar jest czterech napastników, którzy przypuścili szturm.

Oglądaj TVN24 w internecie na TVN24 GO>>>

Napastnicy, uzbrojeni w granaty i broń palną, zaatakowali budynek, który jest położony w strefie wzmocnionego bezpieczeństwa, w której znajdują się również siedziby wielu prywatnych banków - powiedział Ghulam Nabi Memon, szef policji w Karaczi, największym mieście Pakistanu i centrum finansowym tego kraju.

- Czterech napastników zostało zabitych - poinformował Agencję Reutera Memon.

Zastępca inspektora generalnego policji Sharjil Kharal przekazał mediom, że w ataku zginęło dwóch ochroniarzy oraz policjant, a siedem osób zostało rannych. 

Otworzyli ogień przy wejściu do budynku

Będący na miejscu ataku przedstawiciel policji Rizwan Ahmed powiedział, że napastnicy otworzyli ogień przy wejściu do budynku giełdy, a następnie wdarli się do gmachu. Agencja Reutera przekazała, że przed dokonaniem ataku napastnicy rzucili granat w kierunku ochroniarzy pilnujących gmachu giełdy.

Cytowany przez agencję Associated Press rzecznik policji Shazia Jehan powiedział, że na miejsce zostali wezwani saperzy, którzy próbują oczyścić budynek z ładunków wybuchowych.

"Sytuacja wciąż się rozwija, ale jest opanowywana przez siły bezpieczeństwa" - poinformowali ponadto na Twitterze przedstawiciele pakistańskiej giełdy.

Jak dotąd żadna grupa nie przyznała się do ataku. "Pakistan od dawna nękany jest przez islamistycznych bojowników, ale ich ataki stały się rzadsze w ostatnich latach po operacjach wojskowych przeciwko różnym odłamom islamistów w ich twierdzach wzdłuż granicy z Afganistanem" - podała Agencja Reutera.

Giełda w Karaczi to największa i najstarsza giełda w Pakistanie, obecnie włączona do giełd w Islamabadzie i Lahaurze.

Autor:tas/dap

Źródło: PAP, Reuters