Świat

Ostateczny raport ws. katastrofy MH17 w październiku

Świat

Ostateczny raport ws. katastrofy malezyjskiego boeinga w październiku
tvn24Raport ws. katastrofy boeinga zostanie przedstawiony w październiku

Holenderski urząd ds. bezpieczeństwa (OVV), badający przyczyny katastrofy boeinga nad Donbasem w ubiegłym roku, swój ostateczny raport przedstawi w październiku.

W zeszłym roku holenderscy śledczy wraz z OVV, badający przyczyny tragedii lotu MH17, we wstępnym raporcie napisali, że prawdopodobnie w samolot uderzyły "obiekty" poruszające się z dużą prędkością. Pokrywało się to z podejrzeniami, że samolot został trafiony odłamkami rakietowego pocisku ziemia-powietrze. Pocisk taki wybucha, kiedy znajdzie się w pobliżu celu.

Śledczy podczas ostatniej swojej misji w Donbasie znaleźli i zabezpieczyli jako dowód w sprawie szczątki, które najprawdopodobniej są elementami systemu przeciwlotniczego Buk, produkowanego przez Rosję. Elementy te są obecnie w posiadaniu władz Holandii.

Władze holenderskie poinformowały na początku sierpnia, że ostatnie fragmenty samolotu i ciała ofiar zostały zabrane z miejsca katastrofy w kwietniu. Do tej pory nie zidentyfikowano dwóch ciał znalezionych w Donbasie.

Katastrofa boeinga

Lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur malezyjski Boeing 777 został zestrzelony nad wschodnią Ukrainą 17 lipca 2014 r., na obszarach opanowanych przez prorosyjskich separatystów. 298 osób, które znajdowały się w samolocie, zginęło.

"Spiegel": to Rosjanie zestrzelili boeinga lotu MH17
"Spiegel": to Rosjanie zestrzelili boeinga lotu MH17archiwum TVN24
wideo 2/21

Autor: kło\mtom / Źródło: reuters, pap

Tagi:
Raporty: