Świat

Oskarżenia o plagiat. Żona Trumpa przemówiła słowami Michelle Obamy

Świat


Melania Trump tak bardzo zainspirowała się przemową Michelle Obamy sprzed 8 lat, że niemal powtórzyła jej słowa. Żona Donalda Trumpa przemawiała w poniedziałek na konwencji Partii Republikańskiej. CNN mówi wprost o plagiacie.

Amerykańska telewizja CNN podaje, że co najmniej jeden wątek z przemowy Trump był niemal co do słowa przekopiowany z przemówienia z okazji konwencji Partii Demokratycznej Michelle Obamy z 2008 roku.

Źródła CNN w sztabie Trumpa mówią nieoficjalnie, że przemówienie zostało przepisane. Oficjalnie nikt tego jednak nie komentuje.

Wcześniej Melania Trump w rozmowie z telewizją NBC powiedziała, że swoje przemówienie przeczytała tylko raz. - Przeczytałam je raz, to wszystko, ponieważ je napisałam (...) z niewielką pomocą - powiedziała.

Przemówienie Melanii Trump z konwencji:

- Od najmłodszych lat rodzice uczyli mnie wartości, że ciężko pracujesz na to, czego chcesz w życiu, że słowo jest święte i robisz to, co mówisz i dotrzymujesz obietnic, że traktujesz ludzi z szacunkiem. Nauczyli mnie i pokazali mi wartości i morale w życiu codziennym. To lekcja, którą przekazuję moim synom - powiedziała Trump na konwencji.

I dodała: - Musimy przekazać te lekcje innym pokoleniom. Ponieważ chcemy, by nasze dzieci w tym państwie wiedziały, że jedynym ograniczeniem dla naszych osiągnięć jest siła naszych marzeń i nasza gotowość do działania na ich rzecz.

So that's pretty blatant, right? pic.twitter.com/EPnHME7afV— Mike Hearn (@mikehearn) July 19, 2016

Przemówienie Michelle Obamy z 25 sierpnia 2008 r.:

- I Barack, i ja dorastaliśmy wśród tych samych wartości, że pracujesz ciężko na to, czego chcesz w życiu, że słowo jest święte, że robisz to, co mówisz, że traktujesz ludzi z godnością i szacunkiem nawet jak ich nie znasz, nawet jeśli nie zgadzasz się z nimi - powiedziała Obama.

I dodała: - I Barack, i ja prowadzimy życie wytyczone przez te wartości i przekazujemy je następnym pokoleniom. Ponieważ chcemy, by nasze dzieci i wszystkie dzieci w tym państwie wiedziały, że jedyne, co jest ograniczeniem wyżyn swoich osiągnięć jest zasięg twoich marzeń i chęć pracy na ich rzecz.

Konwencja Partii Republikańskiej

Mimo wysiłków przywódców Partii Republikańskiej (GOP), by zjednoczyć partię wokół jej kandydata na prezydenta Donalda Trumpa, przedwyborcza konwencja GOP w Cleveland w stanie Ohio rozpoczęła się w poniedziałek pod znakiem wewnętrznych sporów i animozji.

Konwencję uroczyście otworzył w hali Quicken Loans Arena w Cleveland przewodniczący Narodowego Komitetu Partii Republikańskiej(RNC) Reince Priebus.

Zjazd ma tradycyjną, patriotyczną oprawę. Weterani wnieśli do hali sztandary narodowe, a grupa młodzieży wyrecytowała przysięgę na wierność fladze amerykańskiej. Chór odśpiewał „Gwiaździsty sztandar” - hymn Stanów Zjednoczonych.

Wcześniej, na porannym briefingu szef kampanii Trumpa, Paul Manafort lekceważąco wyraził się o prominentnych politykach partii, którzy zbojkotowali konwencję z powodu kontrowersyjnej kandydatury nowojorskiego miliardera, jak byli prezydenci George Bush i jego syn George W. Bush, a także Jeb Bush, były gubernator Florydy i rywal Trumpa do nominacji do Białego Domu.

Autor: pk/ja / Źródło: CNN, PAP

Tagi:
Raporty: