Świat

Osama Abdul Mohsen i jego syn Zaid. To im operatorka kamery podstawiła nogę

Świat


Mężczyzna niosący chłopca, którego na nagraniu kopnęła węgierska operatorka, to Syryjczyk Osama Abdul Mohsen - informuje Jenan Moussa, dziennikarka telewizji Al Aan ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Do incydentu na Węgrzech doszło we wtorek w miejscowości Roeszke, w której znajduje się punkt zbiorczy stworzony przez węgierską policję dla uchodźców.

Na słynnym już nagraniu widać operatorkę węgierskiej telewizji N1TV, Petrę László, która podstawia nogę mężczyźnie niosącemu dziecko. Mężczyzna, który zdawał się uciekać przed węgierską policją, wywraca się na trawę. Ta sama operatorka pojawia się na innym nagraniu, na którym kopie uciekających przez policją ludzi w Roeszke.

W reakcji na te nagrania stacja N1TV opublikowała oświadczenie, w którym potępiła zachowanie kobiety i dodała, że została ona zwolniona.

Imigranci uciekają przed policją. Operatorka kamery kopie i podstawia im nogę
Imigranci uciekają przed policją. Operatorka kamery kopie i podstawia im nogęRuptly / x-news

Tożsamość ustalona

Arabska telewizja Al Aan TV zidentyfikowała w czwartek mężczyznę z pierwszego nagrania jako Osamę Abdula Mohsena, a chłopca, którego niósł na rękach, jako jego 7-letniego syna Zaida. Jak podaje reporterka telewizji, Jenan Moussa, mężczyzna pochodzi z Syrii. "Lata temu" miał pracować jako trener piłki nożnej, potem jako trener osobisty.

Od półtora roku Mohsen miał przebywać w Turcji, gdzie jego rodzina mieszka w wypożyczonym domu. Uciekł z Syrii przed "wojną, reżimem i Państwem Islamskim" - relacjonuje na Twitterze Moussa. Postanowił jednak uciec do Unii Europejskiej z powodów ekonomicznych. W Turcji Mohsen zarabiał 10 dolarów dziennie - dodaje reporterka.

Starszy syn Mohsena pozostał w Turcji. Jak podaje Al Aan TV, nie ma on pojęcia, co stało się teraz dzieje z jego ojcem i młodszym bratem.

Autor: fil\mtom / Źródło: alaan.tv, tvn24.pl, dailymail.co.uk

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości