Orban o Kaczyńskim: jesteśmy bojownikami o wolność, starymi druhami

Orban o Kaczyńskim: jesteśmy bojownikami o wolność
Orban o Kaczyńskim: jesteśmy bojownikami o wolność
tvn24
tvn24Orban skomentował swoje spotkanie z Kaczyńskim

Premier Węgier Viktor Orban skomentował na konferencji prasowej swoje środowe spotkanie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Szef węgierskiego rządu porównał się do lidera polskiej partii rządzącej i stwierdził, że obaj są "swoistymi bojownikami o wolność".

W środę w Niedzicy odbyło się nieformalne spotkanie Jarosława Kaczyńskiego i premiera Węgier Viktora Orbana. Rozmowa trwała kilka godzin, po jej zakończeniu nie wydano żadnego komunikatu ani nie poinformowano, czego dotyczyła. W spotkaniu nie brała udziału premier Beata Szydło.

Komentarz Orbana

Orban komentował swoje spotkanie podczas konferencji prasowej po rozmowach z brytyjskim premierem Davidem Cameronem, który zabiegał w Budapeszcie o poparcie dla swych propozycji reformy UE przed planowanym referendum ws. członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii.

- Jeśli zajrzymy w nasze życiorysy, to widzimy, że szef polskiej partii rządzącej i ja jesteśmy swoistymi bojownikami o wolność. Jesteśmy więc starymi druhami. Dlatego cieszę się, że mogłem odwiedzić mojego kolegę - odpowiedział Orban pytany przez węgierskie media.

- Chcemy zacieśniać naszą współpracę w ramach Grupy Wyszehradzkiej - zaznaczył Orban. Dodał, że Polska, Czechy, Słowacja i Węgry wypracują wspólne stanowisko w brytyjskiej sprawie.

Autor: kło\mtom / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości