Operacja Protective Edge. Izrael pokazuje filmy z nalotów

[object Object]
Filmy opublikowały Siły Obronne IzraelaIDF
wideo 2/20

Palestyńsko-izraelski konflikt to także wojna w internecie. Siły Obronne Izraela (IDF) zamieszczają w swoim kanale na YouTubie filmy z trwającej od nocy z poniedziałku na wtorek operacji Protective Edge. IDF jest także bardzo aktywny na Twitterze, gdzie zamieszcza propagandowe grafiki. Prowadzi także bloga.

Liczba ofiar w Strefie Gazy wzrosła do 77 - podaje palestyńskie ministerstwo zdrowia. W ciągu trzech dni niemal nieustannego bombardowania Izrael zniszczył 780 celów i zużył ponad 800 ton materiałów wybuchowych - donosi izraelski dziennik "Haaretz".

Co najmniej 400 Palestyńczyków, w większości cywilów, hospitalizowano. W czwartkowym nalocie zginęła m.in. rodzina z pięciorgiem dzieci i dziennikarz.

IDF: Hamas używa żywych tarcz

Izrael twierdzi, że "terroryści Hamasu" używają Palestyńczyków ze Strefy Gazy jako żywych tarcz. Jako dowód pokazuje zdjęcia, na których na dachach budynków rzekomo należących do organizacji widać dziesiątki ludzi. Intencja? Ma to powstrzymać Izrael od niszczenia baz.

IDF: Hamas używa ludzi jako żywych tarcz
IDF: Hamas używa ludzi jako żywych tarczIDF

IDF: Hamas atakuje z cywilnych budynków

Na innym filmie IDF pokazuje, że Hamas używa cywilnych budynków, z których odpala rakiety w kierunku izraelskich miast. Oprócz tego - jak twierdzi wojsko - Hamas na swoje bazy wybrał miejsca tuż obok cywilnych budynków.

IDF: Hamas atakuje z cywilnych obszarów
IDF: Hamas atakuje z cywilnych obszarówIDF

Na ostatnim z filmów, które w ostatnim czasie opublikowały na swoim kanale na YouTubie, widać środową akcję w Strefie Gazy. Izrael pokazuje atak na bojowników należących do sił morskich Hamasu. Zginąć miał w nim sam komendant grupy, Raszid Jassin.

IDF: Film z operacji Protective Edge
IDF: Film z operacji Protective EdgeIDF

Konflikt przybiera na sile

Napięcie między stronami konfliktu gwałtownie wzrosło, kiedy w Jerozolimie Wschodniej zabity został w ubiegłym tygodniu 16-letni Palestyńczyk, najprawdopodobniej w odwecie za śmierć trzech izraelskich nastolatków, o których zamordowanie władze Izraela oskarżyły dwóch członków Hamasu, Palestyńczyków z Hebronu na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Hamas zaprzeczył, jakoby miał jakikolwiek związek z tą zbrodnią.

Autor: pk//kdj / Źródło: idfblog.com

Źródło zdjęcia głównego: IDF

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości