Wysoki Komisarz do spraw Praw Człowieka zaniepokojony sytuacją w Chinach i Rosji

Autor:
asty
Źródło:
PAP

Wysoki Komisarz do spraw Praw Człowieka wyraża zaniepokojenie z powodu restrykcji stosowanych przeciw społeczeństwu obywatelskiemu w Chinach i Rosji. Volker Tuerk skrytykował również niektóre państwa zachodnie za "skalę ubóstwa i przemocy policyjnej" - poinformowała agencja Reutera.

Szef ONZ ds. praw człowieka Volker Tuerk we wtorek potępił niektóre rządy, w tym Chin i Rosji, za ograniczenia dotyczące społeczeństwa obywatelskiego. W przemówieniu skrytykował też niektóre państwa zachodnie za dużą skalę ubóstwa i przemocy policyjnej.

Przemówienie Volkera Tuerka było jego najbardziej szczegółowym wystąpieniem od czasu objęcia urzędu w październiku. Było uważnie obserwowane przez dyplomatów i grupy obrońców praw człowieka, których przedstawiciele chcieli zwrócić uwagę na to, co będzie dla komisarza priorytetem - zaznaczył Reuters.

Volker Tuerk zaapelował do rządów, by słuchały ludzi, a szczególnie ofiar i obrońców praw człowieka. - Surowe ograniczenie przestrzeni obywatelskiej jest piętą achillesową i śmiertelną słabością procesu rządzenia - powiedział w swoim przemówieniu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości