Świat

Najpierw matka, teraz ojczym. Oprawcy czterolatka znalezieni martwi w celach

Świat

West Midlands PoliceDaniel został zagłodzony i skatowany przez swoich opiekunów

36-letni Polak został znaleziony martwy w brytyjskim więzieniu. Był to ojczym czteroletniego Daniela, którego historia wstrząsnęła Wielką Brytanią. Chłopiec był katowany i głodzony przez ojczyma i matkę, którzy ostatecznie doprowadzili do jego śmierci. Kobieta, również Polka, wcześniej popełniła samobójstwo w celi.

Polska para mieszkająca w Wielkiej Brytanii została w 2013 roku skazana na co najmniej 30 lat więzienia. Odwołania od kary zostały odrzucone. Trafili do różnych więzień.

Kobieta została znaleziona martwa w swojej celi w czerwcu 2015 roku. Powiesiła się. Teraz jej partnera znaleziono leżącego na podłodze celi w wiezieniu Full Sutton. Nie dawał oznak życia. Podjęto próbę reanimacji, ale przybyły na miejsce lekarz od razu stwierdził zgon. Przyczyny śmierci mężczyzny nie zostały oficjalnie ustalone, nie można więc jeszcze powiedzieć, czy również było to samobójstwo. - Tak jak w przypadku każdej śmierci osadzonego, ta również będzie przedmiotem dochodzenia Rzecznika Praw Więźnia - oznajmił zarząd więzienia.

Polacy poruszyli całą Wielką Brytanię

Para Polaków zyskała niesławę w całej Wielkiej Brytanii za sprawą tego, jak postępowali z synkiem kobiety. Czteroletni Daniel był głodzony, bity i znęcano się nad nim psychicznie. Żył w zamkniętym pustym pokoju i spadł na brudnym materacu. Karmiono go solą i podtapiano. Gdy chodził do szkoły, dostawał mikroskopijną porcję jedzenia, bo rzekomo cierpiał na zaburzenia trawienia. Matka przekonała nauczycieli, aby nic nie robili w związku z tym, że dziecko wygląda na zagłodzone. Nauczyciele przyznali, że wyglądał jak „skóra i kości” oraz że szukał jedzenia po śmietnikach. Zeznający przed sądem lekarz nazwał stan chłopca przed śmiercią „bezprecedensowym” w historii Wielkiej Brytanii. Dziecko zmarło ostatecznie z powodu obrażeń głowy po pobiciu przez rodziców.

Matka i ojczym chłopca zostali znalezieni martwi w celachWest Midlands Police

Autor: mk/ja / Źródło: BBC News, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: West Midlands Police