Świat

Odnaleźli dwa ostatnie ciała ofiar katastrofy CAS-y

Świat

Aktualizacja:

Odnaleziono ciała dwóch zaginionych ofiar katastrofy algierskiego samolotu wojskowego, który rozbił się w piątek w Masywie Centralnym na południu Francji.

- Dwa brakujące ciała zostały znalezione wewnątrz kabiny - powiedział cytowany przez agencję France Presse prefekt departamentu Lozere, Philippe Vignes. Zwłoki pozostałych czterech ofiar odkryto jeszcze w piątek.

Przyczyna katastrofy nadal nieznana

W dwusilnikowym samolocie CASA C-295 było pięciu wojskowych i przedstawiciel centralnego banku Algierii. Jak podała agencja AFP, ładunek maszyny stanowił papier do drukowania banknotów.

Samolot wystartował wczesnym popołudniem z paryskiego lotniska Le Bourget. Kontakt z nim utracono około godziny 15.45. Katastrofa nastąpiła przy mglistej pogodzie na trudno dostępnym terenie w gminie Trelans w departamencie Lozere. Gmina ta leży mniej więcej pośrodku między miastami Clermont-Ferrand i Narbonne.

Wciąż nie jest jasne, dlaczego samolot się rozbił. W sobotę rano ekipy poszukiwawcze znalazły czarną skrzynkę maszyny, która pomoże wyjaśnić przyczyny katastrofy.

Autor: nsz\mtom / Źródło: PAP