Świat

Obama zdobywa poparcie Chicago Tribune

Świat

Aktualizacja:

Wielki dziennik amerykański - "Chicago Tribune" - poparł demokratycznego kandydata na prezydenta Baracka Obamę, idąc w ślady "The Washington Post" i "Los Angeles Times".

- Mamy kolosalne zaufanie do dyscypliny jego intelektu, jego moralnego kompasu i zdolności do podejmowania rozsądnych, przemyślanych i ostrożnych decyzji - czytamy na e-stronach dziennika. - Jest gotowy - pisze "Chicago Tribune".

Nie dalej jak w piątek, "Los Angeles Times" nazwał senatora z Illinois "kompetentnym, suwerennym przywódcą, który reprezentuje nadzieje Stanów Zjednoczonych. Tego samego dnia "The Washington Post" podkreślał w artykule redakcyjnym: "Obama jest człowiekiem rozumiejącym skomplikowane problemy i posiadającym imponujące kwalifikacje do godzenia stron i budowania konsensusu. Jak sądzimy, zareaguje na kryzys gospodarczy z potrzebnym respektem dla rynku, złagodzonym uzasadnionym sprzeciwem wobec rosnących nierówności oraz ze zrozumieniem konieczności selektywnej regulacji gospodarki".

100 mln dolarów dla Obamy

Tymczasem "The New York Times" donosi o kolejnym rekordzie finansowym Baracka Obamy. Ciemnoskóry senator ma wkrótce ogłosić, że we wrześniu datki na jego kampanię wyborczą przekroczyły 100 milionów dolarów. Gazeta oblicza, że Obama może obecnie wydawać na reklamy wyborcze co najmniej cztery razy więcej niż McCain. Przewaga finansowa demokraty to rezultat masowych wpłat dokonywanych przez internet przez zwyczajnych obywateli. Zdaniem wielu ekspertów, ta przewaga finansowa może przesądzić o wyniku wyborów prezydenckich 4 listopada.

Źródło: chciagotribune.com, PAP