Świat

Obama spotka się z papieżem. "Ucieleśnia nauczanie Chrystusa"

Świat


Barack Obama spotka się z papieżem Franciszkiem "w najbliższej przyszłości" - poinformował rzecznik Białego Domu Jay Carney. Szczegółów czy daty jednak nie podał.

Na początku grudnia amerykański prezydent w wypowiedzi na temat zwalczania ubóstwa, mówił z atencją o papieżu Franciszku i przywołał papieską adhortację apostolską "Evangelii gaudium" (Radość Ewangelii) z 26 listopada. Obama mówił o pokorze i empatii Franciszka. W wywiadzie dla telewizji CNBC określił papieża Franciszka jako kogoś, kto swoją osobą "ucieleśnia nauczanie Chrystusa".

Bez konkretnego tematu

- Bardzo duże wrażenie wywarły na mnie wypowiedzi papieża. Nie na jakiś konkretny temat, ale przede wszystkim dlatego, że jest to ktoś, kto ucieleśnia nauczanie Chrystusa - powiedział prezydent. - Tego ducha, poczucie miłości i jedności (papież) wydaje się okazywać nie tylko w słowach, ale także działaniami. W przypadku przywódcy religijnego w ogóle jest to to coś, co podziwiam - podsumował Obama.

Prezydent USA spotkał się w początkach swojej pierwszej kadencji, w lipcu 2009 roku, z poprzednikiem Franciszka na Stolicy Piotrowej, papieżem Benedyktem XVI.

Autor: kcz/jk / Źródło: PAP, Reuters

Raporty: