Świat

Wyjątkowe środki bezpieczeństwa w Nowym Jorku. Na Times Square spodziewają się miliona osób

Świat


Ponad milion osób weźmie udział w zabawie sylwestrowej na nowojorskim Times Square, gdzie tradycyjnie opuszczona zostanie „Kryształowa Kula”. Tegoroczna impreza odbędzie się z zachowaniem szczególnych środków bezpieczeństwa.

Tłumy ludzi zaczęły się już zbierać na Times Square, gdzie o 18 czasu nowojorskiego rozpocznie się sylwestrowe szaleństwo. Biorąc pod uwagę niedawne zamachy terrorystyczne w Paryżu i w Kalifornii, policja poinformowała, że w trakcie imprezy zastosowane zostaną dodatkowe środki ostrożności.

Nowojorską imprezę zabezpieczać będzie 6 tys. policjantów, w tym wielu nieumundurowanych funkcjonariuszy, czyli o 500 więcej niż przed rokiem. W miejscu, w którym tłum będzie się bawić, policja wykorzysta psy, detektory bomb oraz zaawansowaną technologię antyterrorystyczną.

Miasto po raz pierwszy użyje też nowej jednostki antyterrorystycznej do zabezpieczenia wydarzenia.

- Jesteśmy przygotowani do organizowania takich wielkich impre, ale musimy mieć pewność, że będzie wyjątkowo bezpiecznie - powiedział burmistrz Nowego Jorku, Bill de Blasio. - W trakcie imprezy będzie można zobaczyć wielu normalnie umundurowanych i uzbrojonych policjantów, ale także ciężko uzbrojone służby - dodał.

Wśród gwiazd, które w tym roku wystąpią na Times Square są Jessie J i Carrie Underwood.

Jak organizatorzy przewidują, nowojorskiego sylwestra zobaczy 100 milionów Amerykanów i ponad miliard ludzi na całym świecie.

Autor: tmw / Źródło: Reuters