Nocne Wilki zorganizują zabawę dla dzieci. Przekażą "historyczne i duchowe dziedzictwo narodu"

Wikipedia ( CC BY SA 3.0), Ufo SnakeNocne Wilki z dotacją na organizowanie imprezy dla dzieci

Poseł rosyjskiej Dumy prosi prokuratora generalnego o zbadanie sprawy dotacji, którą otrzymały Nocne Wilki. Klub motocyklowy ma zorganizować imprezy noworoczne dla dzieci. - Sprawa ta budzi kontrowersje - oświadczył Walerij Raszkin z Komunistycznej Partii Rosji.

Nocne Wilki to ulubiony klub Władimira Putina. Prezydent uczęszcza na ich zjazdy, od motocyklistów otrzymał także kurtkę skórzaną z ich symboliką.

9 grudnia rosyjskie media poinformowały, że administracja Putina przyznała Nocnym Wilkom dotację w wysokości 9 mln rubli (ponad pół miliona złotych).

W jakim celu? Nocne Wilki mają zorganizować w styczniu imprezy noworoczne dla dzieci.

"Dziedzictwo narodu rosyjskiego"

"Akcja odtwarza atmosferę bajek ludowych. W bajkowy, a także zrozumiały dla dzieci sposób przekazuje historyczne i duchowe dziedzictwo narodu rosyjskiego, łączy z rzeczywistością i patriotyzmem, odzwierciedla stanowisko Nocnych Wilków wobec wydarzeń na świecie i w Rosji" – napisali motocykliści we wniosku o przyznanie dotacji.

Deputowany Komunistycznej Partii Walerij Raszkin widzi to inaczej. Przypomina, że organizowane przez Nocne Wilki zabawy z okazji Nowego Roku i Bożego Narodzenia mają odbyć się na terenie ich centrum Sexton, gdzie znajduje się klub nocny i bar, w których bawią się dorośli.

Raszkin zwrócił uwagę, że Nocne Wilki sprzedają bilety na zaplanowane przez siebie przedsięwzięcie i przypomina, że dotacja została przyznana organizacji pozarządowej, co oznacza, że klub motocyklowy nie ma prawa na dziecięcej imprezie zarabiać.

"Sprzedających ojczyznę za dolary"

Poseł Komunistycznej Partii powiedział, że pokaz noworoczny dla dzieci na początku 2015 roku, który także organizowały Nocne Wilki, miał podtekst polityczny.

- Przedstawiał bohaterów z amerykańską symboliką i zdrajców sprzedających ojczyznę za dolary. Taki pokaz orientuje widza na konflikt społeczny, zmusza do poszukiwania wrogów, może prowadzić do nadmiernego upolitycznienia młodzieży, a także przyczyniać się do napięć społecznych – uzasadniał Raszkin. Zaznaczył, że z tego punktu widzenia, sprawa przyznania klubowi motocyklowemu dotacji wzbudza wątpliwości.

W październiku Nocne Wilki otrzymały 12 mln rubli dotacji na otwarcie w Sewastopolu centrum patriotycznego dla młodzieży.

"Nocne Wilki" to klub motocyklowy, którego przywódca głosi patriotyczne hasła i przyjaźni się z Władimirem Putinem
"Nocne Wilki" to klub motocyklowy, którego przywódca głosi patriotyczne hasła i przyjaźni się z Władimirem Putinemtvn24

Autor: tas\mtom / Źródło: TASS, Wiedomosti

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia ( CC BY SA 3.0), Ufo Snake

Pozostałe wiadomości