TVN24 | Świat

Szef włoskiej policji nakazał ochronę francuskich placówek

TVN24 | Świat

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

W reakcji na atak terrorystyczny w bazylice w Nicei, gdzie zamordowane zostały trzy osoby, szef włoskiej policji w wydanym w czwartek okólniku nakazał lokalnym władzom i komendom maksymalną czujność wokół francuskich obiektów i ich ochronę.

Atak we Francji był tematem zwołanej w Rzymie nadzwyczajnej narady komitetu analiz strategii antyterrorystycznej działającego przy włoskim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Rezultatem narady była decyzja o dalszym wzmocnieniu ochrony francuskich placówek dyplomatycznych i różnych francuskich instytucji, w tym kulturalnych i religijnych. Przypomniano zarazem, że poziom ich ochrony jest już bardzo wysoki.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Szef policji Franco Gabrielli w wydanym okólniku zalecił otoczenie tych miejsc szczególną uwagą, a także ich stały monitoring.

W czwartkowym ataku nożownika w bazylice Notre Dame w Nicei zginęły trzy osoby. Sprawcę, który wykrzykiwał "Allahu Akbar", zatrzymano. Śledztwo wszczęła krajowa prokuratura antyterrorystyczna. Sprawcą zamachu jest młody Tunezyjczyk, który pod koniec września przypłynął jako migrant na włoską wyspę Lampedusa a potem trafił do ośrodka pobytu w Bari, w Apulii. Następnie opuścił go i nielegalnie przedostał się do Francji.

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP