Dwa testy na tydzień dla rodzin z dziećmi w wieku szkolnym

TVN24 | Świat

Autor:
pp/kg
Źródło:
Reuters

Brytyjski resort zdrowia przekazał w niedzielę, że wszystkie gospodarstwa domowe w Anglii, w których znajdują się uczniowie, będą mogły otrzymać tygodniowo dwa testy na COVID-19 na osobę. Ma to pomóc w powrocie uczniów do szkół, który jest zaplanowany na 8 marca.

W poniedziałek premier Boris Johnson przedstawił czteroetapowy plan wychodzenia z lockdownu w Anglii. W pierwszym etapie, od 8 marca, wszystkie szkoły w Anglii wrócą do trybu stacjonarnego. Odnosić się to będzie też do tych kierunków uniwersyteckich, gdzie konieczne są praktyczne ćwiczenia czy specjalistyczne wyposażenie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

To oznacza, że brytyjski rząd zdecydował się w Anglii na inne podejście niż rządy Szkocji i Walii, gdzie powrót do szkół zaczął się już w poniedziałek, ale odbywa się etapami i na razie naukę w trybie stacjonarnym wznowiły tylko najmłodsze klasy.

Regularne testowanie ma pomóc we wdrożeniu pierwszego etapu

Resort zdrowia, by wspomóc etapowe założenia przedstawione przez Johnsona, przekazał, że wszystkie gospodarstwa domowe w Anglii z uczniami otrzymają tygodniowo dwa testy na COVID-19 na osobę. Poinformowano, że zestawy do szybkiego testowania będą dostępne do pobrania od poniedziałku w ponad 500 miejscach.

Uczniowie szkół średnich będą testowani dwa razy w tygodniu, początkowo otrzymując testy w szkole. Dzieci ze szkół podstawowych bez objawów nie będą testowane w placówce, ale rodzice będą zachęcani do testowania swoich dzieci w domu.

- Wiemy, że jedna na trzy osoby zakażone wirusem COVID-19 nie ma żadnych objawów, więc ukierunkowane, regularne testy będą oznaczać, że więcej pozytywnych przypadków zostanie odizolowanych w szkołach - oświadczył minister zdrowia Matt Hancock.

Bilans pandemii w Wielkiej Brytanii

Według najnowszych danych w całej Wielkiej Brytanii odnotowano 4 182 772 zakażenia koronawirusem. Zmarło 122 939 osób z COVID-19.

Autor:pp/kg

Źródło: Reuters

Tagi:
Raporty: