TVN24 | Świat

Zaatakowali szkołę, uprowadzili 136 uczniów

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kab
Źródło:
Reuters

Uzbrojeni napastnicy uprowadzili w niedzielę 136 nigeryjskich uczniów ze szkoły w północno-środkowym stanie Niger - poinformował w środę stanowy urzędnik. Rząd nakazał wstrzymanie działalności wszystkich okolicznych szkół z internatami. Służby nie zamierzają płacić przestępcom okupu.

Uzbrojony gang na motocyklach zaatakował szkołę w mieście Tegina w północno-środkowym stanie Niger. Władze przez kilka dni szacowały liczbę porwanych uczniów. Prezydent Nigerii Muhammadu Buhari w oświadczeniu wydanym w poniedziałek wieczorem powiedział, że służby bezpieczeństwa poszukują około 200 dzieci.

Zastępca gubernatora stanu Niger, Ahmed Mohammed Ketso przekazał w środę dziennikarzom, że liczba uprowadzonych została ustalona i jest ich 136.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Nie zapłacą okupu

- Dzięki skoordynowanym wysiłkom agencji bezpieczeństwa władze starają się zidentyfikować bandytów i ich lokalizację. Rząd nakazał wstrzymanie działalności wszystkich okolicznych szkół z internatami - przekazał Ketso. Dodał, że służby nie zamierzają płacić przestępcom okupu.

W ostatnich miesiącach w Nigerii dochodzi do ataków na szkoły i uniwersytety w północnej Nigerii. Od grudnia 2020 roku uprowadzono dla okupu ponad 800 osób.

Autor:asty/kab

Źródło: Reuters