TVN24 | Świat

Ataki na dwa kościoły w Nigerii. Zabici i porwani

TVN24 | Świat

Autor:
asty//now
Źródło:
Reuters

Osiem osób zginęło i 38 kolejnych zostało porwanych w niedzielnych atakach na dwa kościoły w północnym nigeryjskim stanie Kaduna - poinformował w poniedziałek urzędnik Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Nigerii (CAN). Do zdarzenia doszło kilka tygodni po podobnym ataku na południowym zachodzie kraju.

Wielebny Danlami Gajere, przewodniczący Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Nigerii, powiedział agencji Reutera, że w niedzielę w miejscowości Kasuwan Magani w stanie Kaduna doszło do ataku podczas porannych nabożeństw w kościele katolickim i baptystycznym.

W wyniku ataku przeprowadzonego przez grupę uzbrojoną w broń palną zginęło osiem osób i 38 kolejnych zostało porwanych. Ani rzecznik policji stanowej, ani komisarz do spraw bezpieczeństwa wewnętrznego Kaduny nie odpowiedzieli agencji Reutera na prośby o komentarz.

Ataki na kościoły w Nigerii

Dwa tygodnie temu bandyci wyposażeni w karabiny AK-47 i materiały wybuchowe zaatakowali kościół katolicki w Owie, zabijając 40 osób. Rząd podejrzewa ugrupowanie tak zwanego Państwa Islamskiego Afryki Zachodniej o przeprowadzenie tego ataku.

Agencja Reutera informuje, że uzbrojone gangi są powszechne w północno-zachodniej Nigerii - ich członkowie rabują lub porywają dla okupu, a przemoc nasila się, gdzie słabo rozwinięte siły bezpieczeństwa często nie są w stanie powstrzymać ataków.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości