TVN24 | Świat

Nocny atak na szkołę. Zaginęło 150 dzieci

TVN24 | Świat

Autor:
mart//now
Źródło:
PAP

Uzbrojeni napastnicy zaatakowali szkołę w stanie Kaduna w północno-zachodniej Nigerii. Zaginęło 150 dzieci, a 25 udało się uciec - podała Agencja Reutera, powołując się na administrację placówki.

Atak miał miejsce w nocy w Baptist High School w południowej części Kaduny. Według Johna Hayaba, założyciela szkoły, najprawdopodobniej dzieci, które uważane są zaginione, zostały porwane przez napastników.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Do szkoły uczęszczało około 180 uczniów, którzy przygotowywali się do egzaminów. Zaginęło 150 z nich, a 25 udało się uciec.

Ponad tysiąc uczniów porwanych od grudnia

To kolejne porwanie uczniów w tym roku. Uzbrojone gangi, które w tym regionie powszechnie określa się mianem "bandytów", terroryzują ludność w środkowo-zachodniej i północno-zachodniej Nigerii, plądrując wioski, kradnąc bydło i dokonując masowych porwań dla okupu.

Od kilku miesięcy bandyci organizują masowe porwania dzieci ze szkół. Od grudnia 2020 roku porwano już niemal tysiąc uczniów.

Uprowadzenia uczniów w środkowej i północnej Nigerii były praktyką fundamentalnych grup terrorystycznych Boko Haram oraz frakcji tak zwanego Państwa Islamskiego na Afrykę Zachodnią, jednak do swoich działań zaadaptowały ją również inne bojówki.

Autor:mart//now

Źródło: PAP