Świat

"Niewygodny" abp Wesołowski zniknął ze zdjęcia episkopatu Dominikany

Świat

telegraph.co.ukCzy Watykan nie stara się niepotrzebnie tuszować sprawy?

Były nuncjusz apostolski na Dominikanie abp Józef Wesołowski, w sprawie którego w Watykanie trwa dochodzenie z powodu podejrzenia o pedofilię, został usunięty z oficjalnego zdjęcia na stronie Konferencji Episkopatu Dominikany - donosi brytyjski "The Telegraph". Wesołowski został zastąpiony biskupem-emerytem Francisco Jose Arnaizem.

Arcybiskup początkowo stał, pozując do zdjęcia, w drugim rzędzie, w towarzystwie kilku innych biskupów. Zniknięcie byłego nuncjusza apostolskiego zauważył lokalny dziennik "La Opinion". Gdy wiadomość o tym pojawiła się w prasie, Episkopat Dominikany w ogóle usunął fotografię ze swojej strony.

Polskiego duchownego spotka "surowa" kara?

W ub. czwartek w Genewie przedstawiciel Stolicy Apostolskiej abp Silvano Tomasi znalazł się w ogniu pytań ekspertów z Komitetu ONZ do spraw Praw Dziecka. Pytali oni m.in. o polskiego duchownego, a także działania Watykanu w ramach walki z pedofilią. Arcybiskup Tomasi stwierdził wtedy, że Wesołowski zostanie osądzony "z surowością, na jaką zasługuje".

Nuncjusz apostolski w Dominikanie został zdymisjonowanego przez papieża Franciszka w sierpniu 2013 r. i wezwany do Watykanu. Nikt go od tamtego czasu nie widział. Prawdopodobnie wciąż przebywa w Stolicy Apostolskiej.

Autor: adso/tr / Źródło: telegraph.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: telegraph.co.uk

Raporty: