TVN24 | Świat

W Saksonii "ukradziono" drogę. Złodzieje wyrwali z ziemi dziesiątki ton kostki brukowej

TVN24 | Świat

Autor:
asty
Źródło:
PAP
W Saksonii ukradziono drogę
ENEXW Saksonii ukradziono drogę

Nieznani sprawcy ukradli 60 ton kostki brukowej z drogi w Żytawie w Saksonii. Kwota szkody wynosi około 30 tysięcy euro. Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie.

"Nieznani sprawcy ukradli ogromną ilość bruku z dworca towarowego w mieście Żytawa w Saksonii. Jak podała w tym tygodniu policja federalna, w grę wchodziło 60 ton kostki brukowej. Na powierzchni 300 metrów kwadratowych pozostał jedynie piasek" - pisze portal stacji mdr.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

W Saksonii ukradziono drogęENEX

Pracownicy Deutsche Bahn zauważyli brak kostki i 10 stycznia poinformowali policję. Policja zawęziła czas popełnienia przestępstwa do dni pomiędzy 16 a 23 grudnia 2021 roku.

Policja prowadzi dochodzenie

Wiadomo, że do wyrwania nawierzchni użyto ciężkiego sprzętu, np. małej koparki. Aby wywieźć łup potrzebna była ciężarówka. Kwota szkody wynosi 30 tys. euro, ponieważ na 20 tys. euro szacuje się samą naprawę drogi, a 9 tys. euro potrzeba na zakup kostki brukowej - informuje mdr.

Nie wiadomo, czy kostka brukowa pozostała w Saksonii, czy została przewieziona do innych, sąsiednich krajów. Policja prowadzi obecnie dochodzenie - jak podkreślono - "we wszystkich kierunkach".

Autor:asty

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: ENEX