TVN24 | Świat

Jedna osoba zatrzymana po strzelaninie w Berlinie. Trzech mężczyzn i kobieta trafili do szpitala

TVN24 | Świat

Aktualizacja:
Autor:
tas,
akr,js/kab
Źródło:
Reuters, Berliner Zeitung, PAP
Do strzelaniny doszło w berlińskiej dzielnicy Wedding
Google Earth Do strzelaniny doszło w berlińskiej dzielnicy Wedding

Co najmniej cztery osoby zostały ranne w wyniku strzelaniny, do której doszło w piątek w dzielnicy Wedding w Berlinie - podała Agencja Reutera, powołując się na doniesienia lokalnych mediów. Ranni to trzej mężczyźni i kobieta.

Strzały w Berlinie padły w wyniku brutalnego starcia na parkingu sklepu budowlanego w pobliżu Kurt-Schumacher-Platz. Rannych zostało trzech mężczyzn i kobieta. Agencja Reutera podała, że jedna osoba została dźgnięta nożem, druga odniosła ranę postrzałową, a trzecia doznała urazu głowy podczas bójki na parkingu marketu budowlanego w dzielnicy Wedding. Nie ma informacji o rodzaju obrażeń, jakich doznała czwarta osoba.

Jedna osoba zatrzymana

Dziennik "Berliner Zeitung" poinformował, że jedna osoba została zatrzymana. Przekazał, że mężczyzna był wśród grupy trzech przesłuchiwanych świadków. Rzecznik berlińskiej policji poinformował, że miał być jednym ze sprawców. Dodał, że dwóch pozostałych mężczyzn ma status świadków. Według dziennika, poszukiwane są kolejne osoby zamieszane w atak.

Wcześniej dziennik "Bild" podawał, że sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Bójka na parkingu

Rannym na miejscu zdarzenia udzielono pomocy medycznej, a następnie przewieziono do szpitala. Nie są jeszcze znane szczegóły dotyczące tła zdarzenia. Według rzecznika policji cytowanego przez "Berliner Zeitung" atak był ukierunkowany na konkretną osobę. Jak przekazał, oznacza to, że osoby ​​miały wcześniej kontakt. 

Jak poinformował "Berliner Zeitung", na parkingu padło kilka strzałów. Miejsce, gdzie doszło do przestępstwa, zostało odgrodzone. Policja przesłuchała wielu naocznych świadków strzelaniny.

Autor:tas, akr,js/kab

Źródło: Reuters, Berliner Zeitung, PAP