"Daj mi znać, jeśli są rzeczy, które możemy zrobić dla Polski w obecnej sytuacji"

Autor:
pp\mtom
Źródło:
PAP, Deutsche Welle
Prezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusem. Opublikował nagranie
Prezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusem. Opublikował nagranie
wideo 2/2
Prezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusem. Opublikował nagranie

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier napisał list do prezydenta Andrzeja Dudy, u którego kilka dni temu potwierdzono zakażenie koronawirusem. Zapewnił, że on i całe Niemcy śledzą ze współczuciem dramatyczny rozwój pandemii COVID-19. "Daj mi znać, jeśli są rzeczy, które możemy zrobić dla Polski w obecnej sytuacji" - zwrócił się Steinmeier do prezydenta Dudy.

"Z własnej kwarantanny życzę Ci z całego serca szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia" - napisał w liście do Andrzeja Dudy prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier.

"Pandemia koronawirusa jest dla nas wszystkich trudnym sprawdzianem – dla naszych systemów zdrowia, naszych gospodarek i spójności w naszych społeczeństwach, jak również dla każdego z nas z osobna" - zwrócił się do prezydenta Dudy niemiecki przywódca. Zapewnił prezydenta Dudę, że on i całe Niemcy śledzą ze współczuciem dramatyczny rozwój pandemii COVID-19, nie oszczędzający także Polski.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

"Tam, gdzie krajowe możliwości medyczne sięgają swoich granic, powinniśmy zrobić wszystko, żeby sobie nawzajem pomagać" - napisał Steinmeier do polskiego prezydenta. "Daj mi znać, jeśli są rzeczy, które możemy zrobić dla Polski w obecnej sytuacji" - dodał.

"Wspólnie, tylko wspólnie możemy przezwyciężyć ten kryzys" - podkreślił prezydent Niemiec.

Frank-Walter Steinmeier Shutterstock

Andrzej Duda zakażony koronawirusem

Rzecznik Andrzeja Dudy Błażej Spychalski poinformował w sobotę, że prezydent miał wykonany test na koronawirusa i wynik był pozytywny. Tego samego dnia po południu prezydent zamieścił na Twitterze krótkie nagranie, w którym powiedział: "Czuję się dobrze i najbliższe dni spędzę w samoizolacji, będę pracował zdalnie, nie ma z tym żadnego problemu, jestem w pełni sił, mam nadzieję, że tak pozostanie".

Z kolei prezydent Niemiec przebywa na kwarantannie w związku z wykryciem koronawirusa u jednego z oficerów jego ochrony.

Autor:pp\mtom

Źródło: PAP, Deutsche Welle

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: