TVN24 | Świat

Olaf Scholz opowiada się za przyjęciem państw Bałkanów Zachodnich do Unii Europejskiej

TVN24 | Świat

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP, Reuters

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz po spotkaniu z premierem Kosowa Albinem Kurtim podkreślił, że w przyszłości bałkańskie kraje powinny być członkami Unii Europejskiej. Po spotkaniu z prezydentem Serbii Aleksandarem Vuciciem kanclerz podkreślił, że aby Serbia zrealizowała swoje ambicje przystąpienia do Unii, musi kontynuować prace nad reformami, w tym dotyczącymi wolności mediów.

- Bałkany Zachodnie należą do Europy i w przyszłości wszystkie kraje tego regionu muszą również należeć do Unii Europejskiej - powiedział kanclerz Niemiec Olaf Scholz po spotkaniu w środę z premierem Kosowa Albinem Kurtim.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

- Dla Serbii ważne jest, aby kontynuowała swoją ścieżkę reform, która obejmuje wolność mediów i walkę z przestępczością zorganizowaną - powiedział kanclerz Niemiec po spotkaniu z prezydentem Serbii Aleksandarem Vuciciem.

Scholz zapowiada podróż na Bałkany Zachodnie

Jak informuje telewizja ARD, kanclerz zapewnił, że zależy mu na tym, by kraje bałkańskie "osiągnęły to bardzo szybko". Scholz zapowiedział swoją podróż na Bałkany Zachodnie w drugiej połowie roku - odwiedzi Czarnogórę, Bośnię i Hercegowinę, Macedonię Północną i Albanię, a także Serbię i Kosowo.

Chce też zaprosić sześć krajów Bałkanów Zachodnich na spotkanie w ramach Procesu Berlińskiego w celu promowania współpracy regionalnej.

Autor:asty//now

Źródło: PAP, Reuters

Pozostałe wiadomości