TVN24 | Świat

Zderzenie pociągów pod Monachium. Jedna osoba zginęła, co najmniej 10 rannych

TVN24 | Świat

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP

W wyniku zderzeniu dwóch pociągów kolei podmiejskich w miejscowości Schaeftlarn, leżącej na przedmieściach Monachium, jedna osoba zginęła, a co najmniej 10 zostało rannych. Wiadomo że, do katastrofy doszło wkrótce po wyjeździe jednego ze składów ze stacji Ebenhausen.

Dwa pociągi linii podmiejskich zderzyły się czołowo w pobliżu miejscowości Schaeftlarn-Ebenhausen. Jak potwierdziła policja, w wypadku zginęła jedna osoba, a przynajmniej 10 zostało rannych. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek późnym popołudniem, "w godzinach szczytu" – podaje portal Merkur.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

W położonym opodal stacji zajeździe służby ratunkowe zorganizowały prowizoryczny punkt pomocy, do którego zgłaszały się poszkodowane osoby.

Relacje świadków zderzenia pociągów pod Monachium

Wiadomo, że do zderzenia pociągów doszło wkrótce po wyjeździe jednego z nich ze stacji Ebenhausen. - Nagle wszyscy pasażerowie zostali wyrzuceni ze swoich miejsc. Komuś udało się otworzyć awaryjnie drzwi pociągu, ludzie wysiedli i przeszli na nasyp, wiele osób było w szoku - opowiedział 19-latek, który podróżował jednym z pociągów.

Jak dodała inna pasażerka, po wyjściu na nasyp zobaczyła, że "pociąg, który miał jechać w kierunku Monachium, zderzył się czołowo z drugim pociągiem, a kabiny maszynistów wręcz się zaklinowały".

Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości