Mężczyzna celowo wjechał w ludzi na parkingu niemieckiego lotniska. Są ranni

Aktualizacja:
Autor:
ads,
momo/
prpb,rzw
Źródło:
Reuters, tvn24.pl, PAP

Na parkingu lotniska Kolonia/Bonn w zachodnich Niemczech mężczyzna celowo wjechał samochodem w ludzi. Są ranni, w tym funkcjonariusze policji. Policja podejrzewa, że sprawca może mieć problemy psychiczne. Mężczyzna trafił do szpitala.

Według informacji policji 57-latek wjechał na wielopoziomowy parking P2 w piątek około godz. 9.30, taranując przechodniów i samochody. Policja przekazała, że rannych zostało pięć lub sześć osób, w tym dwóch policjantów. Większość uczestników zdarzenia "była w szoku" – napisał portal dziennika "Welt". Później polski konsulat w Kolonii podał w mediach społecznościowych, że w zdarzeniu lekko rannych zostało kilkanaście osób, które są "w stanie niezagrażającym życiu".

Staranował kilka pojazdów, działał "bardzo brutalnie"

- Sprawca jeździł tam i z powrotem, raz po raz. Staranował kilka pojazdów czarną furgonetką, którą wynajął – poinformował rzecznik policji Christoph Gilles w rozmowie z "Bildem". Jak dodał, mężczyzna działał "bardzo brutalnie", kilkakrotnie z pełną mocą taranował m.in. samochód Audi A5, dopóki "przy jego pomocy nie wyrwał z mocowań całego systemu barier". 57-latek uszkodził furgonetką także inne zaparkowane auta.

- Sprawca w sposób celowy jechał w kierunku kilku samochodów i pieszych – podkreślił rzecznik.

Mężczyzna w trakcie zatrzymywania przez policjantów stawiał opór. Rannych zostało dwóch funkcjonariuszy. - Kierowca został przewieziony do szpitala w celu ustalenia jego stanu psychicznego – dowiedział się "Bild". Policja zakłada, że sprawca może mieć problemy psychiczne.

Na miejscu działają służby, policja prowadzi dochodzenie.

Lotnisko Kolonia/BonnChristian Mueller / Shutterstock

Komunikat polskiego konsulatu

"Pozostajemy w stałym kontakcie z tutejszą policją celem ustalenia, czy w zdarzeniu nie ucierpieli obywatele Polski" - zapewniła placówka.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ads, momo/ prpb,rzw

Źródło: Reuters, tvn24.pl, PAP

Pozostałe wiadomości