"Biegniemy na oślep ku naszej zgubie"

TVN24 | Świat

Autor:
tas\mtom
Źródło:
PAP

Instytut imienia Roberta Kocha w Berlinie poinformował w poniedziałek o 9872 nowych zakażeniach, tydzień temu liczba ta była niższa o dwa tysiące. Internetowe wydanie tygodnika "Der Spiegel" cytuje natomiast specjalistę domagającego się ścisłego zamknięcia kraju na dwa, trzy tygodnie.

- To uratuje wiele istnień ludzkich - oświadczył w poniedziałek szef Interdyscyplinarnego Stowarzyszenia Intensywnej Terapii i Medycyny Ratunkowej (DIVI) Gernot Marx. - Biegniemy na oślep ku naszej zgubie - stwierdził, cytowany przez portal tygodnika "Der Spiegel".

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Zgodnie z danymi stowarzyszenia DIVI w całych Niemczech na oddziałach intensywnej opieki medycznej dla pacjentów z koronawirusem są obecnie dostępne 1644 łóżka. Stowarzyszenie ogłosiło, że liczba pacjentów z COVID-19 na oddziałach intensywnej terapii wzrosła od 10 marca z 2727 do 3448. - Liczba ta będzie rosła wykładniczo przez następne dwa i pół tygodnia, bez względu na to, co teraz zrobimy - powiedział Christian Karagiannidis, dyrektor medyczny i naukowy DIVI. Przy ponad 5 tysiącach pacjentów z COVID-19 sytuacja na OIOM-ach stanie się naprawdę krytyczna - dodał.

Zapadalność siedmiodniowa

Liczba nowych infekcji koronawirusem w Niemczech w poniedziałek ponownie wzrosła. Według Instytutu im. Roberta Kocha (RKI) zapadalność siedmiodniowa zwiększyła się w poniedziałek do 134,4. Dzień wcześniej wynosiła 129,7, a tydzień temu 107. Zapadalność siedmiodniowa wskazuje liczbę nowych zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców i jest ważnym wskaźnikiem przebiegu pandemii. 

RKI poinformował w poniedziałek o 9872 nowych zakażeniach koronawirusem i 43 kolejnych zgonach w związku z COVID-19 w RFN w ciągu ostatniej doby. Dokładnie przed tygodniem odnotowano 7709 nowych infekcji i 50 zgonów.

Instytut im. Roberta Kocha zanotował łącznie 2 782 273 wykryte infekcje SARS-CoV-2 w Niemczech od początku pandemii. Faktyczna całkowita liczba prawdopodobnie jest znacznie wyższa, ponieważ wiele infekcji nie było wykrytych. Całkowita liczba osób, które zmarły w RFN ze zdiagnozowaną infekcją SARS-CoV-2, wzrosła do 75 913. Według RKI liczba osób, które wyzdrowiały wynosi około 2 494 800.

Autor:tas\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: