Kierowca zostawił na parkingu autokar z 42-osobową grupą seniorów

Autor:
akw
Źródło:
dpa, SWR, PAP
Ulice Stuttgartu (nagrania archiwalne)
Ulice Stuttgartu (nagrania archiwalne)
Archiwum Reuters
Archiwum ReutersUlice Stuttgartu (nagrania archiwalne)

Kierowca autobusu zostawił swój pojazd z 42-osobową grupą wycieczkową i odszedł. Wszystko działo się na parkingu przy autostradzie 81 w pobliżu Gerlingen w regionie Stuttgartu. Grupa składała się głównie z seniorów w wieku od 70 do 80 lat.

Jak opisała agencja dpa, przewoźnik autobusowy wezwał policję w czwartek wieczorem około godziny 19 po tym, jak jego kierowca przekroczył maksymalny czas pracy i oddalił się.

Według policji firma chciała wówczas zorganizować innego kierowcę zastępczego. Kiedy o godzinie 22, czyli trzy godziny później, nadal go nie było na miejscu, podróżni sami zadzwonili do funkcjonariuszy - pisze dpa.

Niemiecki Czerwony Krzyż (DRK) zapewnił grupie składającej się głównie z seniorów w wieku od 70 do 80 lat napoje i żywność. Rzecznik DRK przekazał, że niektórzy pasażerowie twierdzili, że nie jedli nic od rana, gdy w hotelu podano śniadanie, a kierowca miał zatrzymywać się tylko w miejscach, gdzie nie było możliwości zjedzenia posiłku.

Po północy podróżnych zabrano taksówkami na dworzec główny w Stuttgarcie.

Portal stacji SWR zacytował oświadczenie przewoźnika, który przyznał, że był "oszołomiony i zszokowany" sprawą. "Możemy jedynie formalnie przeprosić naszych klientów za te katastrofalne okoliczności podróży" - napisano, zapewniając o zwrocie wszystkich kosztów za podróż.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akw

Źródło: dpa, SWR, PAP

Pozostałe wiadomości

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Izraelskie wojsko w czwartkowym oświadczeniu poinformowało, że rozejm z Hamasem będzie kontynuowany "w świetle wysiłków mediatorów mających na celu kontynuację procesu uwalniania zakładników". Porozumienie zostało zawarte kilka minut przed wygaśnięciem obecnego rozejmu, co miało mieć miejsce o godzinie 7 lokalnego czasu.

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Autor:
asty,
tas/kg
Źródło:
Reuters, PAP