Problemy Merkel na spotkaniu z prezydentem. Kanclerz znów drgały ręce

Świat


Na nagraniu z czwartkowego spotkania niemieckiej kanclerz Angeli Merkel z prezydentem RFN Frankiem-Walterem Steinmeierem widać jak kanclerz próbowała opanować silne drżenie dłoni. To kolejna taka sytuacja w ostatnim czasie.

64-letnia Angela Merkel razem z Frankiem-Walterem Steinmeierem brała udział w odwołaniu minister sprawiedliwości Katariny Barley, która opuściła stanowisko w związku z uzyskaniem mandatu europosłanki w Parlamencie Europejskim.

Niewykluczone, że zarejestrowane przez operatorów drżenie ciała niemieckiej kanclerz było spowodowane wysokimi temperaturami. Jak zauważa Reuters, Berlin nawiedziła fala gwałtownych upałów.

Agencja dpa pisze, że niedyspozycja Merkel trwała niecałe dwie minuty.

"Kanclerz czuje się dobrze"

Szefowa rządu wydawała się być znów w dobrej formie, gdy pół godziny później pojawiła się w Bundestagu na zaprzysiężeniu Lambrecht. Wkrótce potem opuściła gmach parlamentu.

Rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert, zapytany, czy niedyspozycja kanclerz może mieć wpływ na jej planowaną podróż do Japonii na szczyt G20 odpowiedział: - Wszystko odbędzie się zgodnie z planem. Kanclerz czuje się dobrze.

Merkel ma odlecieć do Japonii w czwartek w południe.

Niedyspozycja Merkel podczas spotkania z Zełenskim

To już druga tego rodzaju niedyspozycja Merkel w ostatnich dniach. 18 czerwca kanclerz nie mogła opanować drżenia ciała podczas spotkania z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Na zorganizowanej około godziny później konferencji prasowej z udziałem ukraińskiego prezydenta Merkel z uśmiechem wyjaśniła, że zdążyła od tego czasu wypić trzy szklanki wody.

- Najwyraźniej tego potrzebowałam i czuję się już bardzo dobrze - zapewniła.

Autor: ft//now / Źródło: PAP, Reuters