Świat

"Nielegalnie pobrany" pociąg wbił się w dom. Podejrzana sprzątaczka

Świat


20-letnia sprzątaczka podejrzana jest o uprowadzenie pociągu pod Sztokholmem. Prowadzona przez nią kolejka nie zatrzymała się na ostatniej stacji w miejscowości Saltsjoebaden, wypadła z torów i uderzyła w dom wielorodzinny.

Kobieta jest poważnie ranna. Służby ratownicze miały trudności z wydostaniem jej z pokiereszowanego składu. W pociągu nie było pasażerów.

- Pociąg został nielegalnie pobrany z garażu - powiedział Tomas Hedenius z firmy Arriva obsługującej podmiejską kolejkę. Według niego pociągi uruchamiane są za pomocą klucza. Trwają wyjaśnienia, w jaki sposób kobieta należąca do personelu sprzątającego mogła wejść w jego posiadanie oraz dlaczego uruchomiła pociąg. Ze wstępnego dochodzenia wynika, że kolejka musiała jechać ze znacznie większą prędkością niż zwykle. Pociąg przejechał 25 metrów poza torami i wykoleił się uszkadzając elewację domu wielorodzinnego.

"Jakby samolot uderzył w dom"

- W budynku, o który rozbił się pociąg, przebywali ludzie. Nikt nie odniósł obrażeń - powiedział Ulf Lindgren ze sztokholmskiej policji. Mieszkający nieopodal miejsca wypadku opowiadali szwedzkim mediom, że "w środku nocy usłyszeli jakby samolot uderzył w dom". Władze okręgu sztokholmskiego ogłosiły sprawdzenie procedur bezpieczeństwa w pociągach. Miejscowość Saltsjoebaden w gminie Nacka pod Sztokholmem, gdzie doszło do wypadku, to znana miejscowość uzdrowiskowa.

Autor: mtom/k / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości