Świat

"Połączył się z Bogiem i Mocą". Śmiertelnie chory fan "Gwiezdnych Wojen" zmarł

Świat

facebook.com/Daniel FleetwoodDaniel Fleetwood zmarł cztery dni po zorganizowaniu prapremierowego pokazu "Gwiezdnych Wojen"

Daniel Fleetwood, śmiertelnie chory fan "Gwiezdnych Wojen", dla którego twórcy filmu zorganizowali przedpremierowy pokaz najnowszej, siódmej części sagi "Przebudzenie mocy", zmarł kilka dni po jego obejrzeniu.

Żona Daniela, Ashley Fleetwood, napisała na portalu społecznościowym: "Dziś Daniel zakończył swą niezwykłą walkę. Połączył się z Bogiem i Mocą. Odszedł we śnie, w spokoju" - i opatrzyła wpis zdjęciem, na którym oboje mają na sobie koszulki z napisem "ForceForDaniel".

To hasło zjednoczyło tysiące internautów na całym świecie i dzięki niemu ostatnie marzenie chorego fana "Gwiezdnych Wojen" mogło się spełnić.

Fan sagi

32-letni Daniel Fleetwood od dzieciństwa był wielkim fanem sagi.

Lekarze zdiagnozowali latem tego roku u Daniela Fleetwooda mięsaka tkanek miękkich i poinformowali, że ma przed sobą kilka miesięcy życia.

Mężczyzna ostatnie dni swojego życia chciał spędzić w domu. Miał jedno marzenie, aby jeszcze przed śmiercią obejrzeć najnowszą cześć Gwiezdnych Wojen.

Premiera nowego filmu "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" zaplanowana jest na 18 grudnia, a Fleetwood zdawał sobie sprawę, że z powodu szybko postępującej choroby zapewne nie dożyje premiery filmu.

ForceForDaniel

W internecie powstała akcja #ForceForDaniel zainicjowana przez żonę chorego. Zyskała ona poparcie internautów, a także aktorów występujących w filmie m.in.: Marka Hamilla (Luke Skywalker), Petera Mayhew (Chewbacca) oraz Johna Boyega (Finn).

W efekcie akcji reżyser filmu J.J Abrams skontaktował się z żoną mężczyzny i w jego domu zorganizowano pokaz filmu w wersji jeszcze przed ostatecznym montażem. Informację potwierdził rzecznik prasowy firmy Disney.

- Wszyscy zaangażowani są szczęśliwi, że udało się to zrealizować - powiedział rzecznik.

Spełnione marzenie

"Ostatnie marzenie Daniela spełniło się" "Do wszystkich cudownych osób, przyjaciół, rodziny i niesamowitych nieznajomych: Ostatnie marzenie Daniela spełniło się. Pracownicy Disneya i Lucasfilmu spełnili jego marzenie. Naprawdę spełniają marzenia! Daniel właśnie skończył oglądać wczesną wersję Gwiezdnych Wojen: Przebudzenie Mocy!" - napisała po seansie na jednym z serwisów społecznościowych żona Fleetwooda.

Autor: asz//gak / Źródło: TVN24, facebook.com

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/Daniel Fleetwood