Nie tylko Hollande i Merkel. Cameron też spotka się z Putinem

kremlin.ruTym razem spotkają się we Francji. Na zdj. politycy razem oglądają Soczi w maju 2013 r.

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron spotka się prezydentem Rosji Władimirem Putinem w przeddzień obchodów 70. rocznicy lądowania aliantów w Normandii. Do rozmowy dojdzie w czwartek, a nie jak planowano w piątek - podała kancelaria brytyjskiego premiera.

Spotkanie zostało też przeniesione do Paryża, choć pierwotnie obydwaj przywódcy mieli rozmawiać w Normandii. Termin i miejsce rozmów zostały zmienione, "aby lepiej je dopasować do kalendarza premiera i prezydenta (Putina)" - wyjaśnia Downing Street w komunikacie. - Będzie to znakomita okazja, by podkreślić z mocą wagę dialogu między rządem Rosji a nowym rządem ukraińskim - powiedział rzecznik Camerona. Do Normandii wybiera się prezydent elekt Ukrainy Petro Poroszenko.

Nie tylko Cameron

Prezydent Władimir Putin zostanie też przyjęty w czwartek na kolacji w Pałacu Elizejskim przez prezydenta Francji Francois Hollande'a; spotka się również w piątek rano w Normandii, tuż przed rozpoczęciem uroczystości, z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Biały Dom podkreślił w kilku komunikatach, że prezydent USA Barack Obama nie spotka się we Francji z Putinem. Jak przypomina AFP, Cameron spotka się z Putinem w niespełna dwa tygodnie po tym, jak brytyjski następca tronu książę Karol porównał politykę prowadzoną obecnie przez Kreml do polityki Hitlera, a Putin nazwał publicznie komentarz księcia Walii za "niedopuszczalny".

[object Object]
Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżutvn24
wideo 2/23

Autor: mtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: kremlin.ru

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości