Świat

Następczyni tronu urodziła córkę. Armatni salut na jej cześć

Świat

Aktualizacja:

Salut 21 armat powitał na świecie córkę szwedzkiej następczyni tronu, księżnej Victorii. Wcześniej, ledwo powstrzymując łzy, małżonek księżnej oznajmił narodziny córki szwedzkim dziennikarzom.

Następczyni tronu czuje się świetnie. Jest bardzo zadowolona, że wszystko poszło bardzo dobrze. Mała córeczka i księżna czują się bardzo dobrze Książę Daniel

 
Pierwsze zdjęcie szczęśliwej rodziny, które pojawiło się na profilu Rodziny Królewskiej na Facebooku 

- Następczyni tronu czuje się świetnie. Jest bardzo zadowolona, że wszystko poszło bardzo dobrze. Mała córeczka i księżna czują się bardzo dobrze - mówił książę, mąż Victorii od 2010 roku.

Księżniczka poznała swojego życiowego wybranka, o cztery lata starszego Daniela Westlinga, kiedy starała się podreperować swoje zdrowie po bulimii, z której udało się jej wyjść w 2002 roku. Wybranek był trenerem i właścicielem kilku klubów fitness. Tak zaczęła się wielka miłość, ukoronowana wielkim ślubem 19 czerwca 2010 roku w Sztokholmie.

Kłopoty monarchii

Choć nadal bardzo popularna, szwedzka monarchia straciła jednak ostatnio nieco na popularności. Wszystko za sprawą doniesień o rzekomym niezbyt obyczajnym zwyczajom króla Karola XVI Gustawa, które ujrzały światło dzienne w głośnej książce w 2010 roku.

Chociaż monarcha przeprosił publicznie za to, że doniesienia mogły podminować zaufanie do niego i jego rodziny, ale jednocześnie zaprzeczał jakoby, jak to opisano w książce, bywał gościem klubów ze striptizem lub znał ludzi półświatka.

Niezależnie od wyznania skruchy notowania poparcia dla monarchii spadły, choć nieznacznie, z prawie 75 proc. w 2009 roku do 66 proc. w 2011 roku. Narodziny kolejnego dziedzica tronu mogą to zmienić.

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości