Napaść na Polaków. Media: dwaj domniemani sprawcy znani policji

Świat

Aktualizacja:
Polka została zgwalcona, Polak pobity (materiał "Faktów" TVN z 27 sierpnia)TVN 24
wideo 2/24

Sprawcy napadu na polskich turystów w Rimini to prawdopodobnie czterej nielegalni imigranci z Afryki Północnej w wieku poniżej 30 lat - podała agencja ANSA, powołując się na śledczych. Włoska telewizja RAI News poinformowała z kolei, że dwaj domniemani napastnicy byli wcześniej znani policji. Według telewizji poszukiwania utrudnia to, że cała czwórka imigrantów nie ma stałego adresu i w Rimini bywała przejazdem.

Włoska agencja ANSA podała w poniedziałek, że śledztwo w sprawie napaści na dwójkę Polaków jest "trudne".

Tożsamość napastników ustalana jest na podstawie zeznań ofiar napadu, nagrań z kamer zainstalowanych na plaży oraz zostawionych przez napastników śladów DNA. Dane te konfrontowane są z kartotekami osób znanych już policji.

Członkowie gangów okradających turystów?

Jak podały w poniedziałek włoskie media, policja w Rimini dysponuje nazwiskami osób z kręgu imigrantów, którzy napadają na turystów na plażach w nocy. Są wśród nich też handlarze narkotyków.

Według jednej z mocnych hipotez sprawcami są osoby, którzy przyjeżdżają na Riwierę nad Adriatykiem w weekendy, gdy tamtejsze miejscowości, zwłaszcza Rimini, są szczególnie zatłoczone. Zajmują się głównie kradzieżami i napaściami.

Telewizja RAI News podała, że dwaj domniemani napastnicy byli znani policji już wcześniej z powodu swoich związków z handlem narkotykami. Poszukiwania ma jednak utrudniać fakt, że cała czwórka podejrzanych nie ma stałego adresu i bywała w Rimini przejazdem.

Atak na plaży

W nocy z piątku na sobotę czterech napastników zaatakowało parę młodych polskich turystów na plaży w popularnej miejscowości nadmorskiej na północy Włoch. Napastnicy zbiorowo zgwałcili kobietę, a mężczyznę kilka razy uderzyli w głowę, wskutek czego stracił przytomność.

W niedzielę do Rimini dotarł polski konsul, który ma zapewnić parze wszelką pomoc. Spotkał się on m.in. z zastępcą komendanta głównego policji w Rimini oraz członkiem zarządu miasta Rimini, odpowiedzialnym za problematykę bezpieczeństwa. MSZ poinformowało, że konsul RP w Mediolanie jest również w kontakcie z rodziną poszkodowanych.

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro oświadczył w niedzielę, że sprawcy napadu na polskich turystów, to "bandyci", którzy powinni ponieść bardzo surową karę.

Polska prokuratura otworzyła własne śledztwo w tej sprawie.

Autor: TG,pk,kg/adso/jb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty: