Świat

Wesele w największym pałacu świata. Syn sułtana poślubił analityczkę

Świat


Najmłodszy syn sułtana Brunei, jednej z najbogatszych osób na świecie, wziął ślub. Wybranka księcia Abdula Malika, Dayangku Raabi'atul ‘Adawiyyah Pengiran Haji Bolkiah, dotychczas była analityczką baz danych.

31-letni książę Abdul Malik jest starszy od swojej małżonki o 9 lat.

Do samych zaślubin doszło w sali tronowej, jednym z 1788 pomieszczeń, które są w pałacu w Bandar Seri Begawan uważanym za największą królewską rezydencję na świecie . W jego skład wchodzi m.in. 5 basenów, 257 łazienek i garaż na 110 samochodów.

Wesele ociekające bogactwem

Ślub odbył się z niezwykłym przepychem. Para młoda ubrana była w tradycyjne, malajskie złote stroje obszyte diamentami. Panna młoda na głowie miała diamentową tiarę wysadzaną sześcioma szmaragdami, trzymała ponadto bukiet stworzony z klejnotów zamiast kwiatów.

Książę jest najmłodszym synem sułtana, Hassanala Bolkiaha oraz jego żony królowej Salehy i jest drugi w kolejce do tronu. Według gazety "The Brunei Times", wśród obecnych na ceremonii zagranicznych gości byli między innymi przywódcy siedmiu malezyjskich stanów i przedstawiciel Arabii Saudyjskiej.

Ceremonia w stołecznym pałacu sułtana rozpoczęta została 5 kwietnia i trwała tydzień.

Autor: mm\mtom / Źródło: Daily Times Pakistan, The Brunei Times