Świat

Naga Bruni wygrywa proces

Świat

Aktualizacja:
PAP/EPA"Pardon" musi zapłacić Bruni 40 tys. euro

40 tysięcy euro - takie odszkodowanie przyznał sąd z wyspy Reunion Carli Bruni. Pierwsza Dama Francji domagała się odszkodowania od odzieżowej firmy "Pardon" za wypuszczenie na rynek torby z jej nagim wizerunkiem.

"Pardon" z wyspy Reunion wykorzystała zdjęcie nagiej Carli Bruni z 1993 roku. Fotografia została wykonana w ramach kampanii przeciwko AIDS. Jej autorem jest Michel Comte. Wykorzystanie zdjęcia przez firmę odzieżową oburzyła Pierwszą Damę Francji. - Ta mało znana firma wykorzystuje podobiznę znanej osoby w szokujący sposób - dla przyciągnięcia uwagi mediów - mówiła kilka dni temu reprezentująca Bruni Gesche Le Fur przed sądem Saint-Denis. Zakaz rozpowszechniania

O przyznaniu odszkodowania zadecydował sąd pierwszej instancji w Saint-Denis, stolicy wyspy Reunion. Decyzję uzasadnił tym, że "nieautoryzowane użycie wizerunku Carli Bruni spowodowało straty moralne i majątkowe".

Sąd zadecydował również o zakazie dalszego rozpowszechniania toreb z podobizną Bruni.

Założyciel "Pardon", Peter Mertes poinformował, że najprawdopodobniej złoży apelację od wyroku sądu. - 40 tysięcy euro to dużo jak za taką głupotę - zadeklarował. W poniedziałek, podczas jednego przesłuchań przed sądem Mertes zapewnił, że torby zostały usunięte z magazynów i zostaną spalone. Zapewnił, że szukany jest teraz najbardziej ekologiczny sposób, aby się ich pozbyć.

Źródło: lefigaro.fr, lepoint.fr

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA