Świat

Na Ukrainę wjeżdżają z Rosji czołgi i artyleria. Pilna narada w Kijowie

Świat

Kolumna czołgów na ulicach miasta Torezyoutube/Life-Maria Channel
wideo 2/24

Przez granicę rosyjsko-ukraińską wjeżdża do obwodu donieckiego coraz więcej czołgów, wozów bojowych i ciężarówek ciągnących działa artyleryjskie. Takie kolumny, osłaniane przez uzbrojone bojówki separatystów pojawiają się w kolejnych miastach. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zwołał pilną naradę szefów struktur siłowych.

Ostatnie doniesienia lokalnych mediów z Donbasu mówią o czołgach na ulicach Torezu i Makiejewki.

W centrum Torezu ukraińskie siły otworzyły ogień do separatystów i dwóch czołgów, które - jak powiedzieli portalowi DonbassUA świadkowie - w nocy przejechały granicę.

Kolumna czołgów i ciężarówek z uzbrojonymi ludźmi przejechała też ulicami Makiejewki.

To kolejne doniesienia o pojawieniu się dużej liczby czołgów i pojazdów wojskowych w Donbasie. Władze ukraińskie nie mają wątpliwości, że takie pancerne kolumny przejeżdżają przez granicę w punktach kontrolowanych przez separatystów.

Z Doniecka nadeszły informacje o potężnym wybuchu samochodu przed kontrolowaną przez separatystów siedzibą obwodowej administracji.

Z Rosji wjeżdżają do Donbasu czołgi i wozy pancerneyoutube/Life-Maria Channel

Pilna narada w Kijowie

W związku z sytuacją w Donbasie pilną naradę z szefami struktur siłowych zwołał Petro Poroszenko.

Jak poinformowano prezydenta, wojsku i pogranicznikom udało się już przywrócić kontrolę nad liczącym ok. 100 km odcinkiem granicy. Prowadzone są też działania mające na celu zniszczeni wrogich czołgów.

Poroszenko dzwonił także do wiceprezydenta USA Joe Bidena i kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Wcześniej w czwartek wykonał telefon na Kreml. Przedstawił Władimirowi Putinowi plan rozwiązania konfliktu. Miał też poruszyć kwestię czołgów wjeżdżających na Ukrainę z Rosji.

Kolumna czołgów w MakiejewceYouTube/Maxim Lynch

Autor: //gak / Źródło: pravda.com.ua

Źródło zdjęcia głównego: YouTube/Twitter

Tagi:
Raporty: