MSZ: nie ma informacji o Polakach poszkodowanych w Nepalu


Do sobotniego popołudnia w Polsce nie pojawiła się ani jedna informacja o Polakach poszkodowanych w Nepalu - uspokaja polskie MSZ w komunikacie, który opublikowało na Twitterze. W sobotę doszło tam do silnego trzęsienia ziemi, w wyniku którego zginęły setki osób.

"Konsul honorowy RP w Katmandu poprosił lokalną policję turystyczną o informację na temat ilości Polaków przebywających w Nepalu" - informuje też na Twitterze MSZ.

Setki ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu

Nepalska policja poinformowała, że liczba ofiar śmiertelnych sobotniego trzęsienia ziemi, do jakiego doszło w okolicy stolicy kraju, wzrosła do prawie 700. Służby bezpieczeństwa podkreślają, że są setki rannych, a wiele budynków w Katmandu zostało zniszczonych. Liczba ofiar śmiertelnych może się zwiększyć.

Epicentrum wstrząsów odnotowano przed południem czasu lokalnego, 80 km na wschód od miasta Pokhara w środkowej części kraju - podały amerykańskie służby geologiczne USGS.

Zdaniem USGS trzęsienie ziemi miało siłę 7,9 st. w skali Richtera. Wstrząsy były odczuwalne nie tylko w Nepalu, ale także w pobliskich państwach - Indiach, Pakistanie i Bangladeszu, gdzie również odnotowano duże zniszczenia.

Autor: adso\kwoj / Źródło: PAP

Raporty: