Świat

"Mózg Camorry" schwytany

Świat

Aktualizacja:

Jeden z najgroźniejszych i najbardziej poszukiwanych włoskich przestępców, mafijny boss Edoardo Contini został aresztowany w Neapolu. Poszukiwano go przez siedem lat.

52-letni Contini został aresztowany w piątek wieczorem w willi na obrzeżach Neapolu - miasta uważanego za centrum operacyjne Cammory.

Śledczy znaleźli w willi Continiego dużą ilość skarpet i bielizny. Przestępca tak bardzo bał się aresztowania, że wolał ją wyrzucać niż prać. Dlaczego? Ponieważ nie chciał podzielić losu aresztowanego w 2006 roku mafijnego bossa Bernardo Provenzano. Provezano wpadł w ręce policji po tym, gdy żona wysłała mu paczkę z czystą bielizną, która niestety dla niego była śledzona przez policję.

Główny antymafijny prokurator Franco Roberti opisał Continiego jako mózg Camorry. - Edoardo Contini być może był najgroźniejszym mafijnym bossem w Neapolu - ocenił minister spraw wewnętrznych Włoch Giuliano Amato. Zdradził, że policja była na tropie przestępcy od ponad roku.

Contini był już wcześniej dwukrotnie aresztowany - w 1990 i w 2000 roku.

To kolejny sukces włoskich ogranów ścigania i kolejny cios dla świata zorganizowanej przestępczości. Wcześniej, w listopadzie aresztowano "bossa bossów" sycylijskiej mafii Salvatora Lo Piccolo.

Źródło: Reuters, TVN24