"Motorola idzie po was!". Separatysta z Donbasu grozi Polsce

[object Object]
"Motorola" to Arsen PawłowYoutube
wideo 2/24

- Jeżeli nie chcecie wpuścić samolotu z ministrem obrony Federacji Rosyjskiej na terytorium Polski, to "Motorola" idzie po was! - grozi prorosyjski separatysta z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej. Krótki film z separatystą o pseudonimie Motorola kończy salwa z wyrzutni rakietowych.

Wojsko z powodów proceduralnych nie zgodziło się w piątek na przelot nad Polską samolotu z rosyjskim ministrem obrony Siergiejem Szojgu. Lot zgłoszono jako wojskowy, podczas gdy Rosjanie dysponowali tylko zgodą cywilną. Gdy zmienili status lotu, mogli lecieć bez przeszkód.

- Jeżeli nie chcecie wpuścić samolotu z ministrem obrony Federacji Rosyjskiej na terytorium Polski, to "Motorola" idzie po was! - grozi w kilkudziesięciosekundowym wideo prorosyjski separatysta o pseudonimie Motorola.

Separatysta-celebryta

"Motorola" to Arsen Pawłow, postać znana w samozwańczej Donieckiej Republice Ludowej. O nim samym niewiele wiadomo. Według niepotwierdzonych informacji pochodzi z Rosji, gdzie urodził się w 1983 roku.

Zanim trafił do Donbasu, służył w piechocie morskiej, walczył w Czeczenii - ustalił Biełsat. Stał się znany po tym, jak opublikował w sieci kilka nagrań wideo, na których "dowodzi" grupami rebeliantów.

Biełsat pisze, że "Motorola" kreowany jest na jednego z partyzanckich celebrytów tzw. Noworosji. W połowie lipca ożenił się z poznaną dwa miesiące wcześniej mieszkanką Słowiańska. Na hucznym weselu pojawiła się cała wierchuszka separatystów, m.in. sam Igor Girkin (Striełkow), Rosjanin, tzw. minister obrony DRL. Świadkiem na ślubie był Paweł Gubariew, jeden z liderów separatystów w Doniecku.

Autor: pk//rzw / Źródło: Biełsat, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: youtube.com

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości