Morderca Polki zabijał seryjnie

Aktualizacja:

Brytyjska policja poszukuje kolejnych ciał w domu zabójcy Polki Angeliki Kluk. Najnowsze znalezisko to zwłoki zaginionej w 1991 roku nastolatki Dinah MCNicol. Funkcjonariusze obawiają się, że to nie koniec makabrycznych odkryć.

W ubiegłą środę, w tym samym domu w nadmorskim kąpielisku Margate, odkryto zwłoki Vicky Hamilton, która jako 15-latka zniknęła ze swego domu w Szkocji w 1991 roku. W czwartek 61-letniemu Tobinowi, który odsiaduje wyrok dożywocia za zabicie Polki, postawiono oficjalnie zarzut zabójstwa.

Dalsze poszukiwania miały wyjaśnić los 18-latki Dinah McNicol, która latem 1991 roku nie wróciła do domu w angielskim hrabstwie Essex z festiwalu muzycznego w Liphook.

Policja prawdopodobnie natrafiła na jej ciało, przeszukując dziś ogród domu, w którym mieszkał morderca. Rodzinę McNicol poinformowano o dokonanym w piątek odkryciu, ale na razie nie da się jednoznacznie potwierdzić, że są to rzeczywiście jej zwłoki.

Morderca z dożywociem

Na początku maja bieżącego roku sąd w Edynburgu skazał Tobina na dożywocie za zabójstwo 23-letniej polskiej studentki Angeliki Kluk, którą zgwałcił i zamordował w katolickim kościele w Glasgow pod koniec września ubiegłego roku.

Po ukryciu zwłok Tobin zbiegł do Londynu, gdzie kilka dni później go aresztowano. Skrępowane zwłoki polskiej studentki, widzianej po raz ostatni 25 września, odkryto w kilka dni po zbrodni pod podłogą kościoła św. Patryka w Glasgow. Ofiara miała poważne obrażenia głowy i liczne rany kłute.

Na terenie kościoła mieściło się schronisko i przytułek dla ubogich, w którym pod fałszywym nazwiskiem Tobin mieszkał, a także dorywczo pracował. W ośrodku przebywała też Angelika.

Recydywista

Peter Tobin w przeszłości był skazany za gwałt na niepełnoletniej dziewczynce, ale wyszedł z więzienia po 10 latach. Mieszkał w Preston w Szkocji pod swoim rzeczywistym nazwiskiem, ale pod koniec 2005 roku wyprowadził się, nie informując policji o tym, dokąd zamierza się udać. W przytułku w Glasgow przedstawiał się jako Pat MacLaughlin.

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości