Świat

Morderca, kanibal i nekrofil? Nie będzie walczył z ekstradycją

Świat


Kanadyjski aktor porno poszukiwany za zamordowanie, poćwiartowanie zwłok, kanibalizm i nekrofilię pojawił się we wtorek przed sądem w Berlinie. Jak powiedział tamtejszy prokurator, nie zamierza walczyć o oddalenie wniosku o ekstradycję.

29-letni Luka Rocco Magnotta został tymczasowo aresztowany. W tym czasie kanadyjskie władze przygotowują wniosek ekstradycyjny.

- Powiedział, że nie będzie walczył z ekstradycją - mówił po dzisiejszym przesłuchaniu rzecznik biura berlińskiego prokuratora Martin Steltner. Pomimo tego sam proces ekstradycyjny może potrwać miesiące.

Aresztowany w kawiarni

Policja zatrzymała Magnottę w berlińskiej kawiarence internetowej po tym, gdy jej pracownik rozpoznał twarz ściganego za zabójstwo w gazecie. Wyszedł wtedy z lokalu i zatrzymał przejeżdżający samochód policyjny. - Mam tu kogoś, kogo możecie szukać - powiedział i wskazał na Magnottę.

Jak poinformowała policja, poszukiwany nie stawiał oporu podczas zatrzymania.

Okrutna zbrodnia

Magnotta jest podejrzany o zabicie w Montrealu chińskiego studenta, 33-letniego Jun Lina i poćwiartowanie go. Później wysłał części jego ciała pocztą do kanadyjskich partii politycznych.

Makabryczną zbrodnię, ćwiartowanie ciała i nekrofilię nagrał na video, a film umieścił w internecie. Po krótkich poszukiwaniach można go tam bez problemu znaleźć.

Sam Magnotta najpierw uciekł z Kanady do Francji, a z Paryża pojechał pociągiem do Berlina. Tam właśnie został schwytany.

Autor: jak//kdj/k / Źródło: BBC