Fałszywe alarmy bombowe sparaliżowały Kiszyniów

Autor:
momo//now
Źródło:
PAP
Rosja zaatakuje Mołdawię? (materiał z kwietnia 2022 roku)
Rosja zaatakuje Mołdawię? (materiał z kwietnia 2022 roku)TVN24
wideo 2/4
TVN24Rosja zaatakuje Mołdawię?

Stolica Mołdawii, Kiszyniów, stała się w poniedziałek celem dziewięciu fałszywych alarmów bombowych. Dotyczyły one między innymi szpitali, centrów handlowych oraz głównego lotniska kraju - podały lokalne media. Jak zauważyły, "w ostatnim czasie w Kiszyniowie drastycznie wzrosła liczba fałszywych alarmów". Wskazały, że przybyło ich wraz z rosyjską inwazją na Ukrainę.

Według kiszyniowskiego portalu Stiri zanim policja - zaalarmowana telefonami od nieznanych osób - sprawdziła, że nie doszło do podłożenia ładunków wybuchowych, upłynęło kilka godzin. W tym czasie konieczna była ewakuacja osób ze wszystkich miejsc, w których rzekomo miały znajdować się bomby.

Stołeczne mołdawskie media ustaliły, że celami fałszywych alarmów były cztery szpitale, trzy centra handlowe, budynek Sądu Najwyższego Mołdawii, a także lotnisko.

KiszyniówShutterstock

Rosyjskie prowokacje?

"W ostatnim czasie w Kiszyniowie drastycznie wzrosła liczba fałszywych alarmów bombowych" - zauważył portal Stiri, wskazując, że przybyło ich wraz z rosyjską inwazją na Ukrainę.

Na początku sierpnia premier Natalia Gavrilita ujawniła, że z raportu policji Mołdawii wynika, iż fałszywe alarmy bombowe przeprowadzane są przez osoby znajdujące się na terytorium Rosji oraz Białorusi.

Dodała, że kierowany przez nią gabinet zgłosił się już do władz tych państw, prosząc o podjęcie walki z procederem utrudniającym funkcjonowanie mołdawskich instytucji.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości