Świat

Mogli pomagać zamachowcowi. Tunezyjczycy szukają dwóch mężczyzn

Świat

[object Object]
Tunezja opustoszała po piątkowym zamachutvn24
wideo 2/21

Tunezyjska policja opublikowała we wtorek fotografie dwóch mężczyzn, których poszukuje w związku z zamachem na plaży w tunezyjskiej Susie. Osoby mogły pomagać napastnikowi.

Tunezyjska policja pisze, że poszukiwani to Bin Abdullah i Rafche Talari. Nie informuje jednak, w jaki sposób mieliby być powiązani z zamachowcem.

Brytyjska telewizja Sky News zwraca jednak uwagę, że - według ustaleń dziennikarzy - Rezgui (zamachowiec z Susy) miał być członkiem 5-osobowej komórki terrorystycznej w Tunezji. Napastnik miał także przejść szkolenie militarne w obozie Państwa Islamskiego w Libii.

Aresztowania

W poniedziałek szef tunezyjskiego MSW Mohammed Nadżim Gharsali informował, że władze Tunezji aresztowały grupę ludzi, którzy mogą mieć związek z piątkowym zamachem w nadmorskim kurorcie Susa, gdzie zginęło niemal 40 osób, głównie Brytyjczyków.

Do ataku terrorystycznego na hotel Imperial Marhaba przyznało się Państwo Islamskie. Zamachowiec, młody tunezyjski student, uzbrojony w kałasznikowa, otworzył ogień do ludzi na brzegu hotelowych basenów. Zginął zastrzelony przez policję. Według AFP napastników prawdopodobnie było dwóch, drugi został zatrzymany.

Susa nad Morzem Śródziemnym jest jednym z najbardziej znanych ośrodków wypoczynkowych w Tunezji, popularnym wśród turystów z Europy i z państw Afryki Północnej. Turystyka jest bardzo ważnym źródłem dochodów dla gospodarki tunezyjskiej.

[object Object]
Polscy turyści wracają z Tunezji tvn24
wideo 2/11

Autor: pk/ja / Źródło: Sky News, Yahoo News, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tunezyjska policja

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości